Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

7 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbył się po raz kolejny dzień otwarty.

 

Brak opisu obrazka

 

To wydarzenie na stałe wpisało się w życie szkoły. W dniu otwartym przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych od 17.00 do 19.00.

 

W progach szkoły witały wszystkich gości „ biedroneczki”, dzieci częstowały się cukierkami – czwóreczkami i otrzymywały specjalnie przygotowane na tę okazję naklejki z symbolem biedronki. Rodzicom wręczano ulotkę informacyjną o szkole.

 

Brak opisu obrazka

 

Przyszli uczniowie i ich rodzice zwiedzali: sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną i pracownię komputerową. Poruszanie się po budynku szkolnym ułatwiała mapka informacyjna zawierająca numery pomieszczeń z przygotowanymi w nich atrakcjami  lub zajęciami.

 

Przedszkolaki i ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Dzieci mogły „ przymierzyć się „ do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach: „W literkowie”, „Mistrzowie kodowania”, z j. angielskiego, matematyki oraz z tajemniczą substancją z elementami sensoplastyki. Pod kierunkiem nauczycieli samodzielnie wykonywały ciekawe prace plastyczno-techniczne: motyle, balonowe stworki, wesołe wachlarzyki oraz brały  udział w  zabawach ruchowych na przygotowanym kolorowym torze przeszkód. Najmłodsi goście uczestniczyli także w zabawach z jengą, tworzyli animacje  w programie Pivot Animator i słuchali bajek w czasie spotkania z książką i postaciami  z dziecięcych opowieści . Podczas zwiedzania uczestniczyli w śpiewie karaoke pt.” Wyginam śmiało ciało”, obejrzeli pokaz aerobiku sportowego oraz wykonywali doświadczenia przyrodnicze. Nie lada atrakcją okazało się malowanie twarzy , a także gry planszowe.

 

Brak opisu obrazka

 

Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin szukających dla swoich dzieci szkoły łączącej wysoki poziom nauczania z aktywizującymi metodami nauczania.

 

Atrakcji było na tyle dużo, że gościom trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domu. Mamy nadzieję, że ten dzień przysporzył wielu miłych wrażeń zarówno rodzicom jak i dzieciom.

 

Brak opisu obrazka

                                                                                                

 

 Renata Fedewicz, Marta Oleszek

Wersja XML