Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

UKS Orlik Przemyśl wyróżniony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Gratulujemy!

UKS Orlik Przemyśl w elitarnym gronie najlepszych szkółek i akademii piłkarskich w Polsce biorących udział w pilotażowym projekcie PZPN!

 

Brak opisu obrazka


Po blisko rocznych staraniach oraz licznych "odwiedzinach" przedstawicieli PZPN z Warszawy, a przede wszystkim – dzięki wysiłkowi całego klubu, UKS Orlik Przemyśl nareszcie osiągnął swój cel.  

 

- Tylko 6 szkółek i akademii z Podkarpacia miało szansę na przejście przez ostre sito selekcji, natomiast ostatni etap weryfikacji, który odbywał się w Warszawie zakończył pomyślnie nasz trener - Paweł Kazimir, któremu w imieniu Klubu serdecznie dziękujemy! – powiedział trener UKS Orlik Przemyśl – Henryk Łaskarzewski.

 

- Znaleźliśmy się obok takich akademii jak: Legia Warszawa, Escola, Polonia Warszawa, Wisła, Lech czy Pogoń Szczecin. – dodał H. Łaskarzewski.

 

Brak opisu obrazka

 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Jednym z najważniejszych celów tego programu jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnego treningu, dotarcie do jak najmłodszych kategorii wiekowych (6-13 lat) z profesjonalnym szkoleniem. Takim, w którym już w tym wieku będą stosowane właściwe metody, nawyki piłkarskie oraz budowane cechy przyszłego profesjonalnego piłkarza. 


Przyznanie Certyfikatu jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. UKS Orlik Przemyśl został w ten sposób wyróżniony przez Polski Związek Piłki Nożnej, i tym samym dołączył do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

 

Brak opisu obrazka

 

- W ramach Programu Certyfikacji otrzymaliśmy od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki, który już teraz wdrażamy w naszym klubie. Wysokie standardy przyjęte w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują UKS Orlikowi Przemyśl unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na każdej płaszczyźnie. – wyjaśnił szef przemyskich Orlików.

 

Dzięki Programowi Certyfikacji, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.

 

- Utrzymanie się w tym gronie nie będzie łatwe, bowiem musimy nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, dając tym samym naszym dzieciom szansę możliwie najlepszego rozwoju. Ale… Damy Radę! – zapewnił trener Łaskarzewski.

 

Brak opisu obrazka

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: UKS Orlik Przemyśl, pixabay.com

Wersja XML