Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jeden z przemyskich klubów gwiazdą programu Polsat Sport

Przez  cały tydzień na antenie Polsat Sport, w programie „Atleci” emitowano ponad 20-minutowy reportaż o działalności jednego z przemyskich klubów sportowych…

 

Mowa tu o UKS Gladiator – klubie zrzeszającym osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Jaki był powód przyjazdu ogólnopolskiej telewizji do starego nadsańskiego grodu?

 

Brak opisu obrazka

 

Postanowiliśmy zapytać u źródła:


- Od trzech lat nasz klub bierze udział w ogólnopolskim projekcie sportowym „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, który finansowany jest przez Fundację Polsat – powiedział Tomasz Bandrowicz, jeden z trenerów występujących w reportażu.

 

- To dzięki udziałowi w tym projekcie nasz klub wzbogacił się między innymi w najbardziej innowacyjną maszynę do wyrzutu lotek (badminton), markowe rowery dla sekcji kolarskiej oraz trzy pełne korty do gry w bocce. Ale warto zaznaczyć, iż tego sprzętu jest oczywiście znacznie więcej. Po prostu - nie sposób wymienić wszystkiego… - dodał trener.

 

Brak opisu obrazka

 

Kto może wziąć udział w programie?

- W programie może wziąć udział każdy. Warunek? Trzeba mieć pomysł na swój klub, który pozytywnie oceni komisja. Nam (Gladiatorom - przyp.red.) z powodzeniem od trzech lat udaje się przekonywać komisję do naszych pomysłów. – podsumował T. Bandrowicz.

 

W reportażu swoje sekcje zaprezentowali trenerzy UKS Gladiator: Tomasz Bandrowicz (badminton i bocce) oraz Piotr Pająk (kolarstwo), a „przepytywał” ich wszystkim znany, wspaniały lekkoatleta – Paweł Januszewski.

 

Brak opisu obrazka


Klub UKS Gladiator działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu. Z pozyskanego w ramach projektu sprzętu, na co dzień w pełni korzystają uczniowie placówki (podczas zajęć z wychowania fizycznego). Klub działa od 2005 roku i na dzień dzisiejszy prowadzi zajęcia w sekcjach bocce, badmintona, bowlingu, kolarstwa, pływania oraz zajęcia dla dzieci o mniejszej sprawności fizycznej. Te ostatnie odbywają się przy aktywnym udziale rodziców. 

 

 

Reportaż dostępny jest na platformie Polsat Sport pod linkiem:

http://www.polsatsport.pl/magazyn/magazyn-atleci-odcinek-408_6844459/

 

Brak opisu obrazka

 

 

Agata Czereba

zdjęcia: UKS Gladiator Przemyśl

Wersja XML