Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Odszedł ksiądz prałat Stanisław Krzywiński

Z ogromnym smutkiem informujemy, iż w ubiegłą środę, 20 lutego br.,

zmarł ksiądz prałat Stanisław Krzywiński -

niezwykły i odważny duszpasterz, przyjaciel „Solidarności”, niezłomny działacz opozycji demokratycznej, wspaniały wykładowca i dobry człowiek…

 

 

Brak opisu obrazkaZdjęcie: www.encysol.pl

 

Ksiądz prałat Stanisław Krzywiński urodził się 19 listopada 1931 r. w Gliniku Górnym. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, rozpoczął studia w przemyskim Wyższym Seminarium Duchownym. 30 maja 1957 r. przyjął święcenia kapłańskie. Swoją posługę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz w Majdanie Królewskim. W tzw. międzyczasie rozpoczął studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które zwieńczył doktoratem z teologii. Kiedy wrócił z Lublina, przez rok pracował jako wikariusz w Brzozowie, a następnie (w 1966 r.) został mianowany wicedyrektorem, by rok później objąć stanowisko dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii oraz rektora kościoła pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. W tym samym czasie rozpoczął pracę z osobami głuchoniemymi, których duszpasterzem był nieprzerwanie do czerwca 2018 r. Od roku 1969 do 2000 wykładał w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Od 1987 do 1998 roku pełnił funkcje referenta ds. prawno-administracyjnych, przewodniczącego komisji budowlanej, moderatora i ekonoma w Kurii Metropolitalnej. Od 1998 roku przebywał na emeryturze.

Ksiądz prałat Stanisław Krzywiński był Kanonikiem Gremialnym Przemyskiej Kapituły Metropolitalnej, a także Honorowym Prałatem Jego Świątobliwości.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce odznaczony przez śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

Brak opisu obrazka

 

 

 

Zdjęcie: www.encysol.pl

Zdjęcia: www.przemyska.pl

Zdjęcie: www.pixabay.com

Wersja XML