Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Audycje w Radio Rzeszów i TVP Info Teleexpres Extra o konkursie literackim w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu

21 stycznia 2019 roku w Radio Rzeszów została wyemitowana audycja pana Marka Cynkara dotycząca konkursu literackiego „Mój miś”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu.  Uczniowie klas od I do VIII napisali wiele pięknych opowiadań, których bohaterami były misie. Celem konkursu było kształcenie literackie w zakresie tworzenia opowiadań twórczych, integracja oraz dobra zabawa. Powstały prace o wielkich walorach zarówno literackich jak i artystycznych. Jedne historie były zabawne, inne wzruszające.

Brak opisu obrazka

Fundatorem nagród był Urząd Miasta w Przemyślu poprzez Zarząd Osiedla nr 16 „Mickiewicza”. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Olchowy. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się na początku grudnia.

Brak opisu obrazka

22 stycznia 2019 roku do szkoły przyjechał wraz z kamerą pan redaktor Jerzy Duszko z Telewizji Rzeszów, aby nakręcić materiał filmowy także  na ten temat. Przed kamerami rozmawiał z uczniami, którzy brali udział z konkursie, z panią dyrektor SP5 Małgorzatą Ziober oraz organizatorką wydarzenia – nauczycielką polskiego panią Agnieszką Olchowy. Materiał filmowy został wyemitowany w TVP Info w programie Teleexpress Extra.

Brak opisu obrazka

Link do audycji w Radio Rzeszów - www.radio.rzeszow.pl

Link do materiału w TVP Info - www.tvp.info

Wersja XML