Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Absolutna dominacja chińskich badmintonistów w Victor Polish Junior (fotogaleria)

Od 17 do 20 stycznia br. trwały w przemyskiej hali międzynarodowe zawody badmintonowe Victor Polish Junior – największa tego typu impreza nie tylko w naszym mieście, ale i w Polsce. Po czterech dniach rozgrywek najlepiej swoje sportowe atuty wykorzystali  zawodnicy z Chin, zdobywając prawie wszystkie medale w turnieju. Obok nich warto odnotować brązowy medal Magnusa Johannsena z Dani i brązowy medal polsko-czeskiego debla kobiet.

Brak opisu obrazka

Do Przemyśla zjechali zawodnicy z 20 krajów z całego świata, w tym z tak egzotycznych dla nas jak Erytrea, czy Indie, ale także najmocniejsza w Europie ekipa duńska i uważana za najlepszą na świecie 20-osobowa drużyna chińska. Otwarcia turnieju organizowanego przez UKS "Aktywna Piątka" i Prezesa Dariusza Stańko oraz Polski Związek Badmintona, dokonał w czwartkowe (17 stycznia) południe Prezydent Miasta Wojciech Bakun, życząc zawodnikom udanej sportowej rywalizacji. Przez cztery dni od rana do wieczora mecze badmintonowe trwały na czterech kortach przygotowanych w przemyskiej hali. Wśród zawodników, których widzieliśmy podczas tej badmintonowej rywalizacji są tacy, których z pewnością zobaczymy podczas najbliższych i kolejnych igrzysk olimpijskich. Dekoracja zwycięzców w singlu i deblu mężczyzn i kobiet oraz w mikście odbyła się wkrótce po zakończeniu ostatniego finałowego meczu. Specjalny upominek dla MVP turnieju przygotował i wręczył Poseł na Sejm Marek Rząsa.

 

 

Zamykając tegoroczny Victor Polish Junior zastępca Prezydenta Bogusław Świeży zapowiedział kolejną edycję turnieju w przyszłym roku, która być może będzie organizowana już w nowej hali powstającej przy I Liceum Ogólnokształcącym, czyli Centrum Rozwoju Badmintona.

 

 

Tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Wersja XML