Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

70 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu [ZDJĘCIA]

„Anioły są wśród nas, spotykasz je co dzień.
Znajomą mają twarz…

Mijają mnie, mijają cię.

Anioły są wśród nas, spotykasz je co dzień.
Znajomą mają twarz…
Rozejrzyj się, a rozpoznasz je…”

 

4 grudnia br. uroczysty jubileusz 70-lecia swojego powstania obchodził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3 w Przemyślu, który już od ponad pół wieku służy młodzieży niepełnosprawnej, przy czym obok celów dydaktycznych i wychowawczych realizuje szeroko pojęty proces rewalidacji.

            Na tablicy, którą możemy dostrzec przed wejściem do Ośrodka, od czasu jego powstania, do chwili obecnej widniały różne nazwy. Jednak zawsze w owym miejscu priorytetem było dobro młodzieży niepełnosprawnej, która w tej wyjątkowej Szkole dostawała nie tylko szansę na zdobycie wykształcenia, ale przede wszystkim miała możliwość wyrównania życiowych szans, mogła się tu usprawniać oraz rehabilitować…

 

Brak opisu obrazka

 

Nauczyciele, uczniowie, współpracownicy i przyjaciele  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu, spotkali się wtorkowym (4 bm.) przedpołudniem, by w urokliwych murach Zamku Kazimierzowskiego uczcić dumny Jubileusz 70 lat działalności jakże ważnej na mapie przemyskich szkół placówki oświatowej.

 

Brak opisu obrazka

 

Wśród zaproszonych gości, obok najbliższym szacownej Jubilatce – uczniom, rodzicom i nauczycielom, znaleźli się również: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, radni Rady Miejskiej Małgorzata Gazdowicz, Andrzej Berestecki i Andrzej Zapałowski, reprezentanci parlamentarzystów, Naczelnik Wydziału Rozwoju Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Beata Bielecka, Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Tarnawska, dyrektorzy przemyskich placówek oświatowych, a także przedstawiciele rozmaitych instytucji i organizacji na co dzień współpracujących z SOSW nr 3.

 

Brak opisu obrazka

 

Rolę gospodarza uroczystej Gali pełniła  Barbara Jabłońska - dyrektor placówki. Po przywitaniu licznie zebranych gości oddała głos Prezydentowi Miasta Przemyśla Wojciechowi Bakunowi:

- Historia Ośrodka jest bardzo ciekawa i niezwykle budująca. To historia ludzi, którzy poświęcili swoje życie, żeby pomagać innym… Wszystko zaczęło się od 1947 roku, kiedy w tym najcięższym czasie – po wojnie – 20 dziewcząt znalazło schronienie przy ulicy Tatarskiej 4. A później… Nastąpił dynamiczny rozwój Ośrodka, w którym do dnia dzisiejszego osoby potrzebujące otrzymują nie tylko wykształcenie, ale także znajdują nieocenioną pomoc i wsparcie. (...)   - powiedział Prezydent Wojciech Bakun.

 

Brak opisu obrazka

 

Włodarz podziękował wszystkim osobom tworzącym Specjalny Ośrodek Szkolno -  Wychowawczy nr 3 w Przemyślu. Wspomniał też o tych, których już dziś z nami nie ma, a którzy przez minione 70 lat czynili w nim dobro…

- Życzę wszystkim Państwu, byście mieli siłę na dalsze lata pełnienia swojej szlachetnej misji. By przemyska młodzież zawsze miała w Was wsparcie i aby czuła, że to wsparcie jest prawdziwe i bezinteresowne.

 

Brak opisu obrazka

 

Po morzu życzeń i prezentów nastąpił czas na występy artystyczne w wykonaniu młodzieży – uczniów SOSW nr 3 w Przemyślu. Zaprezentowali oni cały wachlarz talentów – na przemian wzruszali recytacją lirycznych utworów lub bawili do łez wyjątkowo dowcipnymi scenkami kabaretowymi. Tak zwaną „wisienką na torcie” okazały się popisy wokalne jednej z uczennic Ośrodka – Martyny Kołodziej, które w szczególny sposób uświetniły jakże atrakcyjną artystyczną część uroczystości.

 

 

 


Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML