Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

9. Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych w PWSW odwiedziły tłumy

W środę, 28 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych. To już dziewiąta edycja tego niezwykle ciekawego i jak się okazuje - potrzebnego przedsięwzięcia.

 

Tego dnia w uczelnianym Kolegium Technicznym działo się wiele. W specjalnie zorganizowanych warsztatach i wykładach prowadzonych m.in. przez nauczycieli akademickich mogli brać udział nie tylko studenci PWSW, ale także uczniowie przemyskich szkół średnich, którzy przy okazji mogli zapoznać się z jakże bogatą, a przede wszystkim różnorodną ofertą dydaktyczną przemyskiej Alma Mater.

 

Brak opisu obrazka

 

Obok szeregu atrakcji, na gości środowego wydarzenia czekało mnóstwo konkursów i quizów z nagrodami, wśród których znalazły się między innymi:

 „Balonowy konkurs z nagrodami”, pokazy Latte art w wykonaniu Pawła Kanieckiego z  „Miejsce Kawa i Zabawa”, pokaz ratownictwa medycznego i wyposażenia karetki ratunkowej Polskiego Czerwonego Krzyża - Grupy Ratowniczej z Przemyśla, a także quiz „Czy znasz Unię Europejską i jej członków?” oraz konkurs chemiczny.

 

Brak opisu obrazka

 

Imprezę otworzyli Rektor uczelni dr Paweł Trefler oraz Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

 

Prezydent zapewnił zgromadzonych, iż zamierza wspierać rozwój przemyskiej uczelni. Zauważył, iż władze, jak również cała społeczność PWSW podejmują szereg niezwykle ciekawych działań – jednak należałoby ją wspomóc, by mogło być ich o wiele więcej.

- Przed chwilą odwiedziłem jedno ze stoisk. Owe stoisko jest ściśle związane z nowym kierunkiem na uczelni, który – choć jeszcze dość świeży - w mojej ocenie jest kierunkiem bardzo perspektywicznym. Dodatkową jego zaletą jest to, iż jest on realizowany wespół ze znaną na całym świecie firmą z Przemyśla – firmą Inglot (…) – powiedział Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Prezydent podkreślił, iż powstanie takiego kierunku studiów jest swoistym potwierdzeniem na to, że wcale nie trzeba wyjeżdżać z Przemyśla, by otrzymać dobrą pracę. Dynamicznie rozwijająca się firma, jaką niewątpliwie jest Inglot, skupia się nie tylko na ciągłym poszerzaniu swojej oferty handlowej, ale także chętnie inwestuje. Inwestuje w kadry. W świetnie wykształconych, przygotowanych do pracy w konkretnej branży ludzi, jakimi z całą pewnością będą absolwenci Inżynierii produkcji kosmetyków i suplementów przy  Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej.

 

Brak opisu obrazka

 

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił znakomity występ Chóru akademickiego PWSW pod przewodnictwem Bogdana Kwekweskiri.

 

Brak opisu obrazka

 

IX Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych trwać będzie do godziny 15. Jeżeli jesteście teraz gdzieś w pobliżu PWSW w Przemyślu – wstąpcie na chwilkę. Na pewno warto. Jeśli jednak nie zdążycie - zapraszamy za rok!

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML