Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

100 lat razem – Uczciliśmy Herberta Hoovera

Uroczysty wieczór na Zamku Kazimierzowskim wypełnił projekt „100 lat razem w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych”. Powstał on z inicjatywy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie jako część obchodów 100-lecia Polskiej Niepodległości oraz bliskich relacji polsko-amerykańskich, w których znaczącą rolę odegrał Herbert Hoover.

 

Brak opisu obrazka

 

Program wieczoru wypełniła projekcja filmu oraz wystawa o Herbercie Hooverze połączona z toastem za tego wybitnego filantropa i przyjaciela Polski, natomiast pianista Neal Larrabee – w dwuczęściowym koncercie – w brawurowy sposób wykonał utwory polskich i amerykańskich kompozytorów.

 

Brak opisu obrazkaWydarzenie to swoją obecnością uświetniła Amy Steinmann Konsul w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie ds. Prasy i Kultury oraz Iwona Sadecka Doradca w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie ds. Prasy i Kultury.

 

Brak opisu obrazka


Znamienite natomiast dla naszego miasta było to, że podczas tego wieczoru na Zamku Kazimierzowskim obecni byli dwaj prezydenci Przemyśla – ustępujący Robert Choma i jeszcze w tym momencie elekt Wojciech Bakun. Pierwszy z nich wystąpił na scenie na początku, natomiast drugi zakończył tę uroczystość. Był to swoisty symbol przekazania „dowodzenia” naszym miastem. Forma w jakiej to się odbyło jest dobrą wróżbą na przyszłość.

 

 

 

 Organizatorzy uroczystości:
Konsulat Generalny USA w Krakowie,
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.


Partner:
Firma INGLOT.

 

 

Brak opisu obrazka

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Wersja XML