Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Od kilku lat w połowie października w samym sercu Nadsańskiego Grodu organizowany jest happening związany z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

 

Brak opisu obrazka

 

Dzień ten został ustanowiony w 1992 roku, przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Głównym celem organizatorów przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne i równowagę emocjonalną, zorganizowanie grup wsparcia, aktywizacji, terapii, pomocy i opieki osobom chorym z naszego najbliższego otoczenia. Tworzenie warunków do godnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie na równych prawach i w poszanowaniu godności i indywidualności. Taka forma solidarności odbyła się dziś (17 bm.) w Przemyślu po raz trzeci. Organizatorami tej wyjątkowej uroczystości były: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - koło w Przemyślu.

 

Brak opisu obrazka

 

Gestem solidarności z osobami dotkniętymi chorobami psychicznymi, w tym z tymi, którzy cierpią na schizofrenię jest przejście przez próg symbolicznych drzwi. Drzwi, które oddzielają chorych od godnego życia w społeczeństwie. Główną ideą październikowego wydarzenia jest to, by owe otwarte drzwi stały się znakiem gotowości społecznej do efektywnego i życzliwego wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi, w realizacji ich potrzeb, marzeń i planów rodzinnych, społecznych i zawodowych...

 

 

 

Agata Czereba

 

Wersja XML