Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwsze nowe Autosany przyjechały do Przemyśla

Dwa z trzynastu zamówionych autobusów SANCITY 12LF z silnikami wysokoprężnymi oraz dwóch z silnikami zasilanymi gazem CNG prawdopodobnie już w najbliższy poniedziałek wyruszy na ulice Przemyśla...

 

Brak opisu obrazka

 

4 października br. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, wraz ze swoimi Zastępcami – Januszem Hamryszczakiem  oraz Grzegorzem Hayderem, Naczelnikiem Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych – Beatą Bielecką oraz szefową przemyskiego MZK Alicją Chuchrą dokonali odbioru dwóch autobusów SANCITY 12LF, które zostały zakupione w połowie listopada 2017 roku. Kolejne pojazdy dojadą do nas w najbliższych tygodniach.

 

Brak opisu obrazka

 

Wszystkie z zamówionych autobusów posiadają niskie podłogi, co pozwala na bezproblemowe wjechanie do nich pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim. Dla pasażera na wózku inwalidzkim przewidziano również specjalne, wygodne miejsce w autobusie. Nie zapomniano też o pasażerach niedowidzących oraz niewidomych, dla których w newralgicznych miejscach autobusu są umieszczone specjalne piktogramy. Dużym udogodnieniem dla osób niedowidzących i niewidomych jest wprowadzenie systemu informacji pasażerskiej w postaci zapowiedzi głosowych. Jednak jest ono znakomitym ułatwieniem także dla osób starszych oraz dzieci podróżujących komunikacją miejską.

 

Nowe autobusy zmieszczą nawet 95 pasażerów. Są one wyposażone w klimatyzację co powinno poprawić komfort podróży w szczególności w okresie letnim i zimowym. Ponadto wyposażenie autobusów służyć będzie poprawie bezpieczeństwa pasażerów, gdyż w każdym pojeździe jest zamontowany system monitoringu wizyjnego. Co więcej - pasażerowie przemieszczający się po naszym mieście nowymi autobusami będą mogli podładować swojego smartphone dzięki zainstalowanym 4 ładowarkom.

 

 Brak opisu obrazka

 

Zakup autobusów miejskich klasy maxi realizowany jest w ramach zadania „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”, które to zadanie jest dofinansowywane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr V „Infrastruktura komunikacyjna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Gmina Miejska Przemyśl w ramach przedmiotowego zadania dokonała zakupu 13 nowych autobusów z silnikami wysokoprężnymi oraz 2 nowych autobusów z silnikami zasilanymi gazem CNG. Poza zakupem autobusów, dokonano również zakupu wyposażenia do tych pojazdów, a także do 25 pozostających już w taborze MZK Sp. z o.o. w Przemyślu.

   

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML