Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trwa V Edycja Festiwalu Galicja

    W dniach 16 i 17 czerwca br. w ramach V Edycji Festiwalu Galicja odbył się w Przemyślu cykl imprez kulturalno-rozrywkowych. Pierwszy dzień rozpoczął się od godziny 11.00 Kiermaszem Galicyjskim na przemyskim Rynku podczas, którego rzemieślnicy z Polski, Ukrainy, Węgier oraz Słowacji zaprezentowali swoje wyroby. To nie jedyna atrakcja tego dnia bo od godziny 15.00 również na przemyskim Rynku najmłodsi podczas warsztatów lalkowych i teatralnych zgłębiali artystyczną i aktorską wiedzę. Na zakończenie Warsztatów wystawiono przedstawienie z udziałem dzieci w reżyserii Anny Polarusz - Andruszkiewicz pod tytułem: „Kredens i jego mieszkańcy”. O godzinie 19.30 w Klubie Niedźwiadek rozpoczął się koncert zespołu „Max Klezmer Band”. Po koncercie na przemyskim Rynku mieszkańcy obejrzeli spektakl plenerowy „Taniec Ognia” w wykonaniu Teatru Żywego z Bielawy. Przedstawienie zakończyło się efektownym pokazem pirotechnicznym. 

     W niedzielę 17 czerwca br. od godziny 12.00 na przemyskim Rynku odbywał się Kiermasz twórczości osób niepełnosprawnych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. W kościele OO. Franciszkanów o godzinie 17.00 odbył się Koncert w wykonaniu Przemyskiej Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem Piotra Tarcholika pod tytułem: „Najpiękniejsze serenady”. O godzinie 20.00 na wzgórzu Zamku Kazimierzowskiego odbył się Koncert Galowy, wystąpił zespól „Zakopower”. 
     Program Festiwalu Galicja dla Przemyśla zakończy się w dniu 26 czerwca br. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy do Klubu Niedźwiadek na monodram „Sarah Bernhardt” w wykonaniu Larysy Kadyrowej aktorki Teatru Dramatycznego w Kijowie. Program na pozostałe dni Festiwalu przedstawia się następująco:

22 czerwca
19.00 – koncert Oleny Leonenko „Noc z Wertyńskim” – Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego.

24 czerwca
16.00
– koncert zespołu „Esztenás” z Węgier – Wzgórze Zamkowe.

26 czerwca
19.00
– spektakl „Geniale Frau Zapolska” w wykonaniu Niny Repetowskiej aktorki Teatru Faktu z Krakowa – Klub Niedźwiadek.

 

 

Kiermasz Twórczości Osób Niepełnosprawnych

 

 

 

 


Koncert Zespołu "ZAKOPOWER"

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Wersja XML