Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyska Straż Miejska celebrowała swoje święto

17 sierpnia 2017 r. w przemyskim Zamku Kazimierzowskim, odbyły się uroczyste obchody Święta Straży Miejskiej. W dzień swojego święta zasłużeni strażnicy miejscy otrzymali nagrody oraz awanse.

 

Komendant przemyskich Strażników witając zgromadzonych gości, w pierwszej kolejności podziękował swojej załodze za codzienny trud, który wkładają w poprawę bezpieczeństwa i porządku w naszym mieście. Podkreślił też, że działania Straży Miejskiej nie byłyby tak owocne, gdyby nie wsparcie tych wszystkich instytucji i firm, które na co dzień współpracują z formacją. I to do nich, do: Prezydenta Miasta Przemyśla, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych, firm i instytucji oraz przemyskich radnych, skierował szczególne słowa podziękowania.

 

Brak opisu obrazka

 

W ostatnim okresie bardzo często mówiono o Straży Miejskiej, o jej przydatności, czy o jej sposobie funkcjonowania. Ale już od dłuższego czasu nasza formacja poprawia swój wizerunek. Coraz częściej jesteśmy postrzegani jako formacja, która w zasadzie jest niezbędna, choćby dlatego, że w znacznym stopniu odciążamy wiele służb, od tych wszystkich prac, które – gdyby nie my – musiałyby spoczywać na ich barkach. Coraz większe zaufanie społeczne poświadcza fakt, iż liczba interwencji podejmowanych przez naszych funkcjonariuszy stale rośnie i nie są to interwencje, które są przez nas wymyślane, ale są to interwencje inicjowane przez lokalną społeczność...” – powiedział do zebranych Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu.

 

Piątkowe uroczystości miały wymiar szczególny. I stało się tak nie tylko ze względu na to, że przypadły w roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również dlatego, że dobiega końca kadencja bezpośredniego przełożonego formacji –Prezydenta Miasta Przemyśla – Roberta Chomy. Ten wyjątkowy dzień był pretekstem do uhonorowania Prezydenta Miasta tytułem Honorowego Strażnika Miejskiego. Prezydent z rąk komendanta SM Jana Genei otrzymał strażniczą czapkę oraz w podziękowaniu za długoletnią współpracę, zaangażowanie i wsparcie w codziennej, niełatwej służbie na rzecz społeczności lokalnej replikę szabli Generała Władysława Sikorskiego.

 

Brak opisu obrazka

 

Prezydent Miasta w swoim przemówieniu podkreślił, iż nienaganna służba przemyskich Strażników Miejskich jest niezmiennie zauważana i doceniana. Zaznaczył też, że na szczęście coraz rzadziej słychać głosy o konieczności zlikwidowania tej niezwykle ważnej formacji, a z każdym kolejnym rokiem jej istnienia, coraz większej ilości osób leży na sercu stałe podnoszenie nie tylko jakości, ale i warunków pracy funkcjonariuszy.

 

Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Miejskiej chciałbym podziękować za ten codzienny trud wykonywania swoich jakże istotnych dla naszego miasta i jego mieszkańców obowiązków. Za te wszystkie lata bardzo Wam dziękuję, gratuluję i życzę bezpiecznej służby oraz tego, by stale podnoszona jakość Państwa pracy i jej walory, cieszyły się oprócz prestiżu coraz większą sympatią, bowiem właśnie owa sympatia i szacunek są najważniejsze…” – powiedział Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Piątkowe uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej obok Prezydenta Miasta Przemyśla i jego zastępcy Janusza Hamryszczaka swoją obecnością zaszczycili między innymi: parlamentarzyści, radni Rady Miejskiej oraz przedstawiciele duchowieństwa, rozmaitych organizacji i zaprzyjaźnionych ze Strażą Miejską i formacji mundurowych.

 

 

Brak opisu obrazka

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML