Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Pomarańczowy lis” skradł serca przemyskiej publiczności

Najnowszy spektakl Teatru S.A.N., którego premiera odbyła się w piątek, 29 czerwca zawojował zgromadzoną na Zamku Kazimierzowskim publiczność, zarówno tę najmłodszą, jak i najstarszą.

 

29 czerwca na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się spektakl "Pomarańczowy Lis" zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla 2017. Po raz kolejny Teatr S.A.N. i Rafał Paśko wprowadzają do przemyskiej kultury teatralnej nowe rozwiązania. Tym razem widzów zaproszono na scenę - na poduszki i krzesła, na której ustawionych było w półkolu kilka planów. Rafał Paśko zrealizował mądre i zabawne dla młodego (i nie tylko) widza przedstawienie. W spektaklu są odniesienia do życiowych wyborów oraz do natury - zarówno człowieka i zwierząt. Wszystko ubrane jest w przystępną dla odbiorcy, atrakcyjną formę. W spektaklu użyto płaskich lalek i elementów teatru cieni.

 

Kliknij, aby powiększyć ►  

 

 

Autorska bajka opowiada o wcale nie chytrym planie rudego lisa. Tzn. pomarańczowego lisa. Bo przecież lisy nie są rude i chytre, tylko pomarańczowe i troskliwe. Tak przynajmniej jest napisane w najnowszej wersji kurzego "Kokoradnika". Mała kurka, która poszukując odpowiedzi na odwieczne pytanie "co było pierwsze jajko czy kura", przypadkiem dowiaduje się co może ją spotkać w przyszłości ze strony ludzi. Zdesperowana wybiera nietypowe dla kur alternatywne wyjście. Wyjście z kurnika. Jak zakończy się jej przygoda i kto jej w tym pomoże, a kto będzie przeszkadzał? Na te pytania odpowiedzą aktorzy z przemyskiego Teatru S.A.N., już w nowym sezonie artystycznym.

 

Brak opisu obrazka

 

W spektaklu wystąpili: Wiktoria Cwynar, Ewelina Chomeniuk, Jan Karp, Michał Kulpaczyński, Rafał Paśko (scenariusz i reżyseria) oraz Monika Maciewicz i Robert Świdnicki.

 

Organizatorem spektaklu było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Teatr S.A.N. w Przemyślu.

 

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML