Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Artyści Przemyśla Niepodległej - ZAPROSZENIE

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zrealizowaną ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

 

Wystawa dostępna będzie od 6 lipca do 29 sierpnia br. w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu (ul. Tadeusza Kościuszki 3).

 

 

Brak opisu obrazka

 

 

Ojczyzna – ważne słowo.

Czym była dla nas kiedyś, a czym jest dzisiaj? Co oznacza i jaką ma wartość? Czy jest nią wspólnota języka, kultury, historii czy religii? Dla jednych odpowiedź jest oczywista, dla innych wymaga chwili refleksji. Są jednak podstawowe wartości, których nie można przecenić – niezależnie od bieżących uwarunkowań i sytuacji. Te wartości pozwoliły nam odzyskać niepodległość, która nie ma alternatywy i decyduje o tożsamości każdego z nas.

Ojczyzna to miejsce w którym żyjemy, nasz kraj, rodzina, kultura i historia. Często tragiczna, skomplikowana. Suma tych wartości, wewnętrzna identyfikacja jest tym, co nas łączy w chwilach szczególnych, wymagających jednoznacznych decyzji. Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez nasz kraj – Polskę niepodległości jest wyjątkową okazją do artystycznej manifestacji.

 

Wystawa Artyści Przemyśla Niepodległej – przygotowana z kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, jest prezentacją doświadczeń przemyskiego środowiska artystycznego, tworzącego tutaj kulturę na przestrzeni dziesięcioleci, przy pomocy uniwersalnego języka obrazów. To także próba zmierzenia się z upływającym czasem i odpowiedzią na wiele zasadniczych pytań, które były i nadal pozostają ważne dla każdego z nas.

 

Janusz J. Cywicki

Kurator wystawy

 

Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML