Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

60 lat złoża „Przemyśl” – zapraszamy do odwiedzenia niezwykłej wystawy jubileuszowej

Ziemia podkarpacka to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. To również ziemia kryjąca skarby – gaz i ropę naftową, których tradycja wydobycia liczy już ponad 160 lat i każdego dnia dopisywane są do niej kolejne rozdziały. Tak, jak w przypadku odkrytego 60 lat temu złoża "Przemyśl"…

 

Zapraszamy mieszkańców nadsańskiego grodu do odwiedzenia niezwykle interesującej wystawy prezentowanej w samym sercu naszego miasta - przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Owa wystawa prezentuje nie tylko ważną rocznicę 60-lecia złoża „Przemyśl”, ale ukazuje ona także sporą część  historii Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

 

Zapraszamy!

 

 

Brak opisu obrazka

 

Brak opisu obrazka

 

W tym miejscu warto przytoczyć słowa wybitnego geologa Piotra Karnkowskiego, który uczestniczył w pracach badawczych rejonu Przedgórza Karpat i w swoich wspomnieniach napisał, że to złoże przeżyje jeszcze swoją drugą młodość. Te prorocze słowa właśnie się spełniają. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod badawczych i wiertniczych można kontynuować pracę i wydobywać jeszcze więcej. Mimo to "Przemyśl" to wciąż złoże zagadka, której elementy odkrywane są na nowo.

 

Brak opisu obrazka

 

Jubileusz jest zazwyczaj powodem do dumy i radości. Dumy z wytrwałości i dokonań, radości z wizji na przyszłość. Jeśli zatem przyszło do rocznicowego podsumowania osiągnięć, jakim niewątpliwie jest odkryte przed sześćdziesięciu laty złoże Przemyśl, to z mocą należy stwierdzić, że bilans wypada pomyślnie.

 

Brak opisu obrazka

 

Nie możemy także zapomnieć, że wspaniałą historię złoża „Przemyśl” zawdzięczamy ludziom, którzy tworzyli i nadal tworzą z pasją siłę PGNiG.

 

Brak opisu obrazka

 

Gaz ziemny jest paliwem przyszłości. Polska ma jeszcze niewykorzystany potencjał, który widać choćby po wielkości konsumpcji paliw w stosunku do średniej unijnej. Dlatego poszukiwania i wydobycie krajowe, to obszar, do którego przywiązuje się tak dużą wagę, bowiem jest ważnym ogniwem gwarancji bezpieczeństwa energetycznego.

 

 

 

 

opr./fot. Agata Czereba

Wersja XML