Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie Sportowej w Łazach

X Jubileuszowa Ogólnopolska Olimpiada Sportowa

„Trzeci wiek na start”

 

 

W dniach 18 - 19 maja 2018 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach zorganizował po raz dziesiąty Olimpiadę Sportową UTW i Organizacji Senioralnych. Powyższa impreza objęta została honorowym patronatem  m.in. przez: Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Marszałka Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Podkreślić należy, że powyższa Olimpiada od dziesięciu lat jest największą imprezą sportową seniorów w Polsce i Europie. W br. w  zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 1187 zawodników z 68  Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Polski, Austrii i 2 z Ukrainy oraz osoby towarzyszące. Dla porównania – podczas III Olimpiady w 2011 r. (inauguracyjny występ pięcioosobowej reprezentacji Przemyskiego UTW) startowało 465 zawodników  z 16 uniwersytetów.

Przemyska reprezentacja  liczyła 18  osób, jednak z przyczyn rodzinnych i zdrowotnych startowało tylko 10 przedstawicieli PUTW. Pomimo uszczuplenia ekipy i nieobecności naszych medalistów z poprzednich lat (brydżystów, strzelców, kolarzy, lekkoatletów i tenisistów stołowych) zawodnicy przemyscy nie zawiedli. Bolesław Czyżowicz zdobył brązowy medal w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym (w poprzednich olimpiadach zdobył  medale: 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy), a Ryszard Skoczylas  zdobył brązowy medal w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym (w poprzednich olimpiadach zdobył medal złoty i srebrny).

Pozostali zawodnicy również zajęli miejsca punktowane, co w efekcie pozwoliło naszej drużynie zająć 16 miejsce wyprzedzając 52 UTW i Stowarzyszenia m.in. Lublin, dwie  ekipy z Krakowa, Rybnik, Kielce, Nowy Sącz, jedną ekipę z Rzeszowa, Wiednia i Ukrainy.

Oprócz brązowych medalistów w drużynie przemyskiej wystąpili: Krystyna Mik i Stanisława Gudzelak – biegi, Bożena Łaba – pływanie, Zofia Dziedzic i Grażyna Gajdzik – rowery, Józef Mik – karabin, Jerzy Giec – pistolet i Ryszard Kaznowski – tenis stołowy. Kapitanem naszej ekipy była  Elżbieta Teresa Poros-Wald, dzięki której  nieodpłatnie  korzystaliśmy przez 2 doby z 4-gwiazdkowego „Hotelu  Zawiercie”. Pozostałe koszty związane z wyjazdem, tj. wpisowe, dopłata do autokaru, ubezpieczenie, wyżywienie  i bilety do  zwiedzanych obiektów  ponosili sami uczestnicy. W dniu 20 maja opuściliśmy gościnne Zawiercie. W drodze powrotnej do Przemyśla zwiedziliśmy ruiny zamku w Ogrodzieńcu i słynne Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

 Wyjazd na Olimpiadę był sponsorowany przez Prezydenta Miasta Przemyśla, a Urząd Miejski przekazał nam materiały promujące nasze zabytkowe, piękne miasto. Materiały te wręczyliśmy organizatorom, przedstawicielom władz samorządowych, sędziom oraz licznym uczestnikom zawodów

 

Za udzieloną pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy: Panu Robertowi Chomie – Prezydentowi Miasta Przemyśla,  Pani Danucie Wiech – Naczelnikowi Wydziału Spraw Społecznych oraz Panu Robertowi Gawlikowi – Pełnomocnikowi Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych i Pani Ewie  Baran – Inspektorowi  Kancelarii Prezydenta Miasta.


Organizator

Elżbieta Teresa Poros-Wald

 

 

 

           

Wersja XML