Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szwedzka Fundacja pomaga niepełnosprawnym z Przemyśla

W środę, 28 marca br. Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla spotkał się Andrzejem Beresteckim – Prezesem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz z Henrikiem Orrbäckiem, Thomasem Johanssonem, Aronem Gustavssonem i Stefefanem Wingiem - przedstawicielami szwedzkiej fundacji „Reningsborg” („Pomocne Ręce”).

 

Brak opisu obrazka

 

Goście ze Szwecji przybyli do Przemyśla aby dokonać podsumowania dotychczasowej współpracy z przemyskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz omówić najważniejsze kwestie dotyczące dalszego współdziałania.

 

Brak opisu obrazka

 

Współpraca obu organizacji rozpoczęła się 13 listopada 2004 roku. To wtedy właśnie PTWzK otworzyło w Przemyślu sklep „Z drugiej ręki”.  Sklep nietypowy, bowiem całość utargu ze sprzedaży przeznaczona jest na działalność statutową przemyskiego Stowarzyszenia. W sklepie tym można znaleźć niemal wszystko - odzież, artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty… Ów towar trafia do przemyskiego sklepu od ludzi dobrej woli oraz firm z Geteborga. Średnio raz na dwa miesiące zmówiony tir przywozi towar do Przemyśla. Rozładowują go skazani z miejscowego Zakładu Karnego oraz terapeuci i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieszczących się w Korytnikach oraz przy ul. Sobótki w Przemyślu.

 

Brak opisu obrazka

 

Sklep „Z drugiej ręki” znajduje się na ul. Opalińskiego w Przemyślu (tarasy na os. Kazanów). Czynny jest trzy razy w tygodniu, tj. we wtorki i w czwartki, w godzinach od 13 do 17 oraz w soboty od 9 do 13. Sklep prowadzą niepełnosprawni i wolontariusze współpracujący z Towarzystwem Walki z Kalectwem oddział w Przemyślu.  

 

Brak opisu obrazkafot. Mariusz Godos

 

Teskt/zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML