Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Podsumowanie happeningu ekologicznego

W pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2016 r. - Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu tradycyjnie zorganizowało w przemyskim Rynku edukacyjną Akcję – Happening pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Robert Chomy. Akcja ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat konieczności selekcji surowców wtórnych oraz ich recyklingu.

W Akcji wzięło udział 72 wolontariuszy, w tym 44 uczniów: I LO, CKZiU nr 1, ZSEiO, ZSU-HiG, OHP oraz 6 wolontariuszy MDK w Przemyślu i 22 członków  Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Przedsięwzięciem koordynowała Prezes Zarządu TPPiR Bogusława Pieczyńska.

Tegoroczna impreza miała bardzo atrakcyjny program. Już na wstępie uczniowie Szkoły nr 1 w Przemyślu zaprezentowali piosenki, przygotowane na inaugurując Akcję – Happening.

W otwarciu Akcji uczestniczyli: Z-ca Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Mariusz Trojan, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Barbara Honicka, Radna Rady Miejskiej w Przemyślu Małgorzata Gazdowicz, Naczelnik Wydziału Komunalnego UM w Przemyślu Mariusz Hatalski, Jerzy Łańcucki – Zakłady Usługowe „Południe”
w Krakowie - Zakład Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów w Przemyślu, Agata Lach- Dyrektor OHP w Przemyślu, Barbara Karnas – Auto Kasacja Przemyśl.

W takcie Akcji nagrodzono prace plastyczne przygotowane z surowców wtórnych przez wychowanków przemyskich przedszkoli i szkół podstawowych, logicznej oraz  najpiękniejsze ekologiczne Marzanny. Pomimo zimowej aury impreza nadal cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale i mieszkańców miasta Przemyśla. Świadczy o tym ilość zebranych surowców – ponad 23 tony za które rozdano 1 tonę jabłek, tj.:

W zamian  18 148  sztuk baterii rozdano ok. 130 kg cukierków.

GRATULUJEMY zwycięzcom, którzy otrzymali trzy nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla:

 

 

DZIĘKUJEMY SPONSOROM (a w szczególności Radnym Rady Miejskiej w Przemyślu) i WOLONTARIUSZOM  za pomoc w organizacji Akcji – Happeningu, tak szczególnie ważnej dla ochrony naszego środowiska AKCJI. 

Koordynator Akcji – Bogusława Pieczyńska

zdjęcia: Witold Wołczyk

Wersja XML