Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

8 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego odbył się po raz kolejny dzień otwarty.

To wydarzenie na stałe wpisało się w życie szkoły. W dniu otwartym przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych od 17.00 do 19.00.

W progach szkoły witały wszystkich gości „biedroneczki”, dzieci częstowały się cukierkami – czwóreczkami i otrzymywały specjalnie przygotowane na tę okazję naklejki z symbolem biedronki. Rodzicom wręczano ulotkę informacyjną o szkole.

Przyszli uczniowie i ich rodzice zwiedzali szkołę: sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną i pracownię komputerową. Poruszanie się po budynku szkolnym ułatwiała mapka zawierająca numery klas oraz sal i przygotowane w nich atrakcje lub zajęcia.

Przedszkolaki i ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Dzieci mogły „przymierzyć się” do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach „W literkowie”, „Mistrzowie kodowania”, w grach i zabawach ruchowych, z j. angielskiego, zabawach z masą Nienewtonowską oraz slime, mogły także potańczyć, wykonać samodzielnie ciekawe prace plastyczno- techniczne: birety, balonowe stworki i ciekawe ozdoby świąteczne oraz wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zwiedzania nasi goście uczestniczyli w teatrze plastycznym, obejrzeli pokaz aerobiku sportowego oraz doświadczenia przyrodnicze. Nie lada atrakcją okazało się wspólne malowanie pt. „Namaluj swoją szkołę” oraz zbieranie wielkanocnych jajeczek, owieczek i zajączków, które ukryły się w różnych miejscach w szkole.

Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin szukających dla swoich dzieci szkoły łączącej wysoki poziom nauczania z aktywizującymi metodami nauczania.

Atrakcji było na tyle dużo, że gościom trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domu. Mamy nadzieję, że spotkamy się już we wrześniu.

 

 

 Renata Fedewicz, Marta Oleszek
 

Wersja XML