Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kopciuszek w wersji EKO zachwycił dzieci i dorosłych... [ZDJĘCIA]

W środę, 14 marca sala widowiskowa na przemyskim Zamku Kazimierzowskim pękała w szwach. Tego dnia bowiem, na zamkowej scenie odbył się interaktywny spektakl dla dzieci zatytułowany „Zielony Kopciuszek” w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru Kultureska.  

 

Brak opisu obrazka

 

Roześmiane tłumy dzieci z przemyskich szkół podstawowych i przedszkoli, zostały zaproszone do udziału w tym wyjątkowym widowisku przez Wydział Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Mali widzowie przywitani zostali przez samego Zastępcę Prezydenta Miasta Przemyśla – pana Janusza Hamryszczaka, któremu na scenie towarzyszyli inicjatorzy przedsięwzięcia – pani Katarzyna Bauer-Maj oraz pan Zbigniew Cudnik.

 

Brak opisu obrazka

 

Barwne stroje, ekspresyjna choreografia, mnóstwo piosenek, animacje i interakcje z publicznością zachwyciły naszych milusińskich. Aktorzy Kultureski w niezwykle ciekawy i jednocześnie zabawny sposób przypomnieli dzieciom jak ważny jest szacunek wobec otaczającej nas przyrody, a także uczyli je, jak powinno się o nią dbać. Tak... Fabuła Zielonego Kopciuszka nieco różniła się od tej, którą stworzyli Bracia Grimm, nie znaczy to jednak, że była mniej porywająca. Bohaterowie przedstawienia segregowali odpady, zwracali uwagę na to, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Tym samym znacznie poszerzyli świadomość ekologiczną najmłodszych Przemyślan.

 

Na sali co rusz wybuchały salwy śmiechu, jednak sądząc po reakcjach widowni, przedstawienie to, dzięki bajkowej atmosferze opowieści o Kopciuszku zagwarantowało nie tylko niezapomniane przeżycia teatralne, ale także niezwykle efektywną edukację ekologiczną.

 

 

 

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Agata Czereba / Agata Kasyan

Wersja XML