Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przed nami 2. edycja konkursu na najciekawszy „Listy dla Ziemi”!

Już po raz drugi nasze miasto dołącza do akcji „LISTY DLA ZIEMI”, największej kampanii edukacji ekologicznej w Polsce, w której uczestniczy prawie 200 tysięcy młodych osób i ich rodzin.

 

Brak opisu obrazka

 

W ramach akcji w dniach od 10 kwietnia br. do 18 maja br. zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawszy „List dla Ziemi”, którego organizatorem jest przemyski Urząd Miejski oraz ogólnopolski konkurs realizowany przez Fundację ekologiczną Arka z Bielska Białej.

 

Listy dla Ziemi to akcja, która już na stałe wpisała się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń ekologicznych. Każdego roku bierze w niej udział kilkaset gmin, kilka tysięcy placówek i kilkaset tysięcy uczniów. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 1000 gmin, ponad 10 000 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników! Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze, który wraz z materiałami edukacyjnymi zostanie przekazany przez organizatora do gmin zgłaszających się do akcji. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach.

Po napisaniu listów, dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się realizacji prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy prześlą do fundacji. W ten sposób najmłodsi będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.

 

Brak opisu obrazka

 

Zarówno w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski w Przemyślu, jak i tym który koordynuje bielska fundacja można wygrać atrakcyjne nagrody! Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!

 

Zgłoszenia udziału w akcji przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 675 20 58 lub drogą elektroniczną na adres: , do dnia  23.03.2018 r.

 

 

Brak opisu obrazkaUbiegłoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu „List dla Ziemi” wygrał przemyślanin - Jakub Koloszyński.

 

 

WAŻNE DOKUMENTY:

PDFRegulamin konkursu LISTY DLA ZIEMI.pdf

PDFInformacja o składzie komisji konkursowej.pdf

 

 

 

Wersja XML