Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

OFICJALNE OTWARCIE STOKU NARCIARSKIEGO

Przez trzy dni trwały na przemyskim stoku narciarskim uroczystości i imprezy związane z jego otwarciem. Oficjalnie i z zaproszonymi gośćmi nartostrada ruszyła 20 stycznia.

W piątkowe przedpołudnie, w obecności licznie zgromadzonych gości i obserwujących to wydarzenie Przemyślan, przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Przemyśla. Poświęcenia stoku dokonali wspólnie dwaj metropolici: Arcybiskup Józef Michalik oraz Arcybiskup Jan Martyniak. Obok nich na uroczystości znaleźli się m.in. wicewojewoda podkarpacki Dariusz Iwaneczko, podkarpaccy posłowie, przedstawiciele  przemyskiego środowiska narciarskiego, a nawet goście z zagranicy, jak np. Przewodniczący Rady Miejskiej Lwowa Zinowij Siryk  oraz wielu innych. Pierwsze zjazdy narciarskie należały do symbolu naszego miasta – przemyskiego niedźwiadka, ubiegłorocznego amatorskiego mistrza Polski w najmłodszej kategorii wiekowej Bartosza Bobko i Prezydenta Miasta.

Już w kolejnym dniu (sobota) odbyły się na stoku narciarskim pierwsze zawody: podkarpackie eliminacje XI Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie „SALOMON FAMILY CUP’2006”. Wyniki zawodów są dostępne tutaj.

Od 18.00 zgromadzeni na Zniesieniu mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni, a przez cały dzień narciarzom towarzyszyły na stoku kapela góralska z Beskidu Sądeckiego i kapela huculska „Czeremosz”. Słuchając muzyki zmarznięci narciarze mogli się ogrzać przy wielkim ognisku.

22 stycznia odbyły się zawody IV Ligi Dzieci w narciarstwie alpejskim organizowane przez Rzeszowski Okręgowy Związek Narciarski oraz Szkołę Narciarską „Marketour”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, który wręczał również puchary trzem najlepszym zawodnikom w każdej kategorii. Relację z zawodów oraz tabelę wyników można znaleźć na stronie http://www.rozn.pl/

 

 

 

Organizatorem uroczystego otwarcia stoku narciarskiego był Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Przemyślu, a jego sponsorami: Mix electronics S.A.; Fabryka Aparatury Elektromechanicznej "FANINA" Spółka Akcyjna; PW „PIOTRUŚ PAN”; FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA „POD BIAŁYM ORŁEM”; PWiK Sp. z o.o.; MPEC Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z imprez w dniach 20-22 stycznia!

 

Witold Wołczyk

Kancelaria

Prezydenta Miasta

Wersja XML