Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyska policja zaprasza najmłodszych na stok narciarski

Przez okres ferii zimowych w ramach akcji pn. „Bezpieczne ferie 2018” i kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przemyscy policjanci - narciarze edukują młodych amatorów białego szaleństwa. Dlatego w najbliższy poniedziałek zapraszamy na przemyski stok narciarski.

 

Brak opisu obrazka

 

Ruszyła już kampania ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W związku z powyższym funkcjonariusze pełniący służbę na stoku zachęcają do bezpiecznego spędzania czasu, nie tylko na stoku, ale również na lodowisku i w miejscach zamieszkania. Uczulają na noszenie ubioru z elementami odblaskowymi lub odblasków również na stoku wieczorową porą. Funkcjonariusze będą również informować o nowych narzędziach wykorzystywanych przez policję, jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

 

W przyszły poniedziałek od godz. 10 na przemyskim stoku na najmłodszych miłośników białego szaleństwa czekają konkursy i zabawy polegające na wykazywaniu się znajomością reguł i zasad oraz szczególną sprawnością, będzie można wygrać różne nagrody rzeczowe, w tym m.in. kaski narciarskie i inne atrakcyjne gadżety.

 

Istotnym elementem akcji będzie również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU. Warto podkreślić, że ubiegłosezonowy konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wówczas do Komendy Głównej Policji wpłynęło ponad 5 tysięcy prac.

 

 

 

Info/zdjęcia: www.podkarpacka.policja.gov.pl

 

Wersja XML