Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

CK zaprasza na spektakl "Romeo i Julia" w wykonaniu tancerzy Teatru Bolshoi

Niezwykłe interpretacje scen dramatu Szekspira, tym razem w wersji baletowej, w dodatku w towarzystwie przepięknej muzyki już w niedzielę w przemyskim Centrum Kulturalnym.

 

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia o godzinie 15:45 do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Będzie tam miała miejsce kolejna transmisja z cyklu "Bolshoi Ballet Live". Tym razem na ekranie CK będziemy mogli podziwiać najromantyczniejszy na świecie spektakl w wersji baletowej...

 

"Romeo i Julia" - wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj podziwialiśmy już wersję Jurija Grigorowicza, teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Bolszoj w latach 2004-2008, obecnie choreografa – rezydenta American Ballet Theatre. Ratmański powraca do Moskwy by przygotować balet dla zespołu Teatru Bolszoj. Swoją inscenizację Romea i Julii zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z National Ballet of Canada, teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu. W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą genialnie w warstwie muzycznej oddał Siergiej Prokofiew.

 

 

Zapraszamy!

21 stycznia - niedziela - godz. 15:45

 

romeo_i_julia_bolszoj_plakat.jpeg

 

Wersja XML