Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świąteczne paczki dla Polaków z Mościsk [FOTORELACJA]

Już od przeszło ćwierć wieku Zygmunt Majgier organizuje w naszym mieście pomoc dla Polaków mieszkających w oddalonych o niewiele ponad 30 kilometrów od Przemyśla Mościskach na Ukrainie.

 

Boże Narodzenie to szczególny czas. Czas, który łączy ludzi, także tych, których rozdzieliła historia. Akcja organizowana rokrocznie na rzecz najbardziej potrzebujących  jest także pretekstem do zaznaczenia, że pamiętamy o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny...

 

W sobotę, 9 grudnia inicjator przedsięwzięcia – Zygmunt Majgier wraz z Januszem Hamryszczakiem – Zastępcą Prezydenta Miasta Przemyśla spotkali się z naszymi rodakami w miejscowym oddziale Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach, a po wspólnym kolędowaniu, życzeniach i podzieleniu się opłatkiem ruszyli z upominkami do domów osób, które z różnych powodów nie mogły osobiście uczestniczyć w tym równie radosnym, co wzruszającym spotkaniu.

W Mościskach mieszka wiele polskich rodzin, wśród których znaleźć można żyjących w skrajnej biedzie schorowanych i samotnych starszych ludzi. To właśnie głównie z myślą o nich inicjator akcji po raz kolejny zebrał środki na zakup najbardziej niezbędnych produktów spożywczych, z których powstało łącznie ponad 70 paczek. Oprócz tego, w samochodzie wiozącym paczki na Ukrainę znalazły się ubrania, zabawki i słodycze dla najmłodszych.

 

 

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez pomocy i zaangażowania wielu osób o wielkim sercu. Organizatorzy akcji kierują szczególne podziękowania do: Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Posłów na Sejm RP – Andrzeja Matusiewicza i Wojciecha Bakuna, Senatora Mieczysława Golby, Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy, jego zastępców – Janusza Hamryszczaka i Grzegorza Haydera, radnych Rady Miejskiej – zwłaszcza E. Strzałkowskiego, Ł. Podbilskiej i S. Surmy, szefów spółek miejskich, pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej w Przemyślu, Ewy Gawlik, Jerzego Oblera, Marceli Tukalło i wielu innych, których nie sposób tu wymienić.

 

Brak opisu obrazka

 

 

– ♦ ♦ ♦ –

 

Integralną częścią wizyty w Mościskach było zapalenie przez delegację z Przemyśla zniczy na grobach polskich żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

 

 

 

 

 

 

fot. Agata Czereba

Wersja XML