Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Dom polski. Meblościanka z pikasami" - spotkanie autorskie z Małgorzatą Czyńską

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają 14 grudnia na godz. 17:00 na SCENĘ BUNKIER na spotkanie z Małgorzatą Czyńską, autorką serii wywiadów z polskimi projektantkami i projektantami wydanej w tomie pt. "Dom polski. Meblościanka z pikasami".

 

Rozmowę poprowadzi Tomir Mazur.

Podczas wieczoru autorskiego wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu.

W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie!

Brak opisu obrazka

 

O książce:

"Pomysł był prosty: zapytać ludzi związanych zawodowo z dizajnem i projektowaniem wnętrz o wygląd polskich domów, o to, jak mieszkaliśmy kiedyś, jak mieszkamy dziś, jak zmieniają się nasze gusta i o czym marzymy. Chciałam się dowiedzieć, jak mieszkają ludzie, których projekty – meble, szkło, porcelana, tkaniny – trafiają do wielu polskich mieszkań. Termin „dom polski” okazał się bardzo pojemny, rozciągnął się na kraj, miasto, krajobraz, błękit nieba i zapach śliwek."
Więcej: www.czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dom-polski

 

O Autorce:

Małgorzata Czyńska – z wykształcenia historyczka sztuki, z zawodu dziennikarka. Współpracuje z „Wysokimi Obcasami”, magazynami o wnętrzach, projektowaniu i modzie. Autorka tekstów o sztuce, wywiadów z artystami, portretów, specjalistka od historii mody i dizajnu, kuratorka wystaw. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książek: "Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów", "Kobro. Skok w przestrzeń", "Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny" oraz wywiadu rzeki z Edwardem Dwurnikiem "Moje Królestwo".

 

Wstęp wolny

Zapraszamy !

Wersja XML