Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jakub Koloszyński z Przemyśla laureatem ogólnopolskiego konkursu „Listy dla Ziemi”! Gratulujemy!

Dziś, tj. 8 listopada, tuż po godzinie 8 rano, w Przedszkolu nr 7 w Przemyślu pojawili się niespodziewani goście…

 

Pan Janusz Hamryszczak – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla wraz z Panią Katarzyną Bauer–Maj - Zastępcą Naczelnika Wydziału Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu przybyli do przedszkola, aby osobiście pogratulować Jakubowi Koloszyńskiemu, młodemu, niezwykle zdolnemu ekologowi i plastykowi zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie „Listy dla Ziemi”. Kuba oprócz gratulacji otrzymał z rąk Pana Prezydenta upominek, a jego koledzy i koleżanki zostali obdarowani przepysznymi słodkościami.

 

 

 

 

Konkurs, był częścią ogólnopolskiej akcji pn. „Listy dla Ziemi” organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka”. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Po stronie natury”. Konkurs polegał na napisaniu lub (w przypadku najmłodszych dzieci) narysowaniu najpiękniejszego listu dla ziemi.  Listy te miały zachęcać dorosłych do działań proekologicznych, a same prace wykonywane były wyłącznie na papierze makulaturowym.

 

„Listy dla ziemi” cieszyły się ogromną popularnością wśród młodych ekologów. Fundacja, spośród setek nadesłanych listów napisanych (i narysowanych) w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całym kraju wybrała 125 prac, na które przez przeszło dwa tygodnie można było oddawać głos na facebookowym profilu „Arki”.

Dla autorów listów, którzy otrzymali największą ilość lajków,  Fundacja przygotowała nagrody: 10 nagród głównych i 90 wyróżnień.

 

Brak opisu obrazka

 

Konkurs „Listy dla ziemi” był również realizowany wiosną tego roku przez Wydział Architektury i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu. W pierwszej przemyskiej edycji konkursu Kubuś Koloszyński zajął II miejsce, a na I miejscu uplasował się jego kolega, także wychowanek przedszkola nr 7 - Mateusz Prajzner.

 

Brak opisu obrazka

 

 

A oto zwycięska praca autorstwa Jakuba Koloszyńskiego

Brak opisu obrazka

 

 

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

fot. Agata Czereba

 

 

Wersja XML