Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemysław Andrzej Babiarz Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśla

W czwartek, 26 października br. przemyska Rada Miejska w uznaniu zasług dla człowieka o ogromnym autorytecie moralnym, dobrze znanego w świecie mediów, prowadzącego szeroką działalność społeczną, wielokrotnie nagradzanego i  wyróżnianego za swoją pełną zaangażowania aktywność zawodową przyznała Przemysławowi Andrzejowi Babiarzowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla. Nadanie tego tytułu jest wyrazem szacunku za postawę społeczną Przemysława Babiarza oraz jego osobisty wkład w promocję swojego miasta i regionu na forum krajowym.

 

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma: „Pan Przemysław Babiarz, jest obecnie najbardziej rozpoznawalną „przemyską twarzą” w Polsce. Zawsze publicznie podkreśla swoje związki z Miastem rodzinnym. Zawsze jest gotowy do udziału w różnych przedsięwzięciach o charakterze sportowo-kulturalnym w Przemyślu, zawsze z pełnym profesjonalizmem i zapałem je prowadzi. Jest doskonałym ambasadorem naszego miasta. Może stanowić przykład jak osiągając wiele, nie zapominać o swoich korzeniach, o byciu zwykłym, prostym człowiekiem”.

 

Przemysław Babiarz – dziennikarz, komentator sportowy i aktor. Urodził się w Przemyślu, 4 listopada 1963 roku.

Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Następnie ukończył teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 1989-1992 pracował jako aktor w gdańskim Teatrze „Wybrzeże”. Od 1992 roku zawodowo związany jest z TVP. Na antenie telewizyjnej „Jedynki” zadebiutował jako prowadzący „Sportowej Soboty”. Jego specjalność to komentowanie zawodów pływackich, lekkoatletycznych oraz łyżwiarstwa figurowego.


Przemyślanin prowadzi szeroko rozumianą działalność społeczną i charytatywną. Od lat współpracuje między innymi z Caritas Polska oraz z organizatorem akcji „Szlachetna Paczka”. Przemysław Babiarz jest uczestnikiem wielu akcji promujących zdrowie, współpracuje z Salezjańską Organizacją Sportową „Salos”, a także regularnie angażuje się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Ponadto chętnie propaguje i czynnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach biegowych. W 2016 roku został ambasadorem organizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

 

Prywatnie – żonaty, tata dwójki dzieci.

 

 

Przemysław Babiarz wspólnie z Katarzyną Prokopowicz prowadził tegoroczną edycję biegu „Przemyska Piątka dla Hospicjum” – Przemyśl, 17 września br.

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 Agata Czereba

Wersja XML