Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyska Straż Miejska walczy z dzikimi wysypiskami

Po raz kolejny przemyska Straż Miejska we współpracy z Zakładem Karnym w Medyce podjęła się likwidacji dzikich wysypisk na terenie naszego miasta. Ostatnia taka akcja miała miejsce wiosną tego roku. Niestety, skala problemu okazała się być tak ogromna, że zdecydowano o kontynuowaniu przedsięwzięcia.

Niemal przez cały wrzesień trwały prace mające na celu likwidację blisko 60 nielegalnych składowisk śmieci, na których zebrano 3 kontenery KP7, 328 worków śmieci, około 20 opon oraz wiele innych odpadów wielkogabarytowych, których nie udało się umieścić w workach.

 

Podczas wrześniowej akcji z dzikich wysypisk zostały oczyszczone niżej wymienione miejsca:

 

Brak opisu obrazka

 

Doprawdy trudno zrozumieć takie sytuacje, tym bardziej, że mieszkańcy Gminy Miejskiej Przemyśl mogą bezpłatnie oddać problemowe odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (wjazd od ul. Wilsona w Przemyślu). Niestety zmaganie się z dzikimi wysypiskami śmieci coraz bardziej przypomina walkę z wiatrakami. Pomimo likwidacji nielegalnych składowisk odpadów w ich miejsca wciąż powstają nowe. 

W związku z powyższym apelujemy o zgłaszanie przypadków podrzucania odpadów w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych oraz zapisywanie numerów rejestracyjnych pojazdów wykorzystywanych do nielegalnego wywozu śmieci, co pozwoli na wskazanie sprawców.

Osoby, które zostaną złapane na tzw. gorącym uczynku, lub którym zostanie udowodnione nielegalne pozbywanie się odpadów, grozi m.in. administracyjny nakaz usunięcia całego wysypiska śmieci. Ponadto pozbywanie się śmieci w sposób nielegalny stanowi wykroczenie, za które kodeks wykroczeń przewiduje kary nagany, grzywny, a nawet aresztu.

Wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że czystość w naszym otoczeniu służy nie tylko estetyce, ale także dobremu samopoczuciu oraz zdrowiu. Przecież w dużej mierze to, jak wygląda przestrzeń wokół nas zależy głównie od nas samych…

 

 

 

zdjęcia pochodzą ze zbiorów Straży Miejskiej w Przemyślu

 

Wersja XML