• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SPOTKANIE ZE SKATERAMI

   Przedstawiciele młodzieży z Przemyśla jeżdżącej na rolkach i deskorolkach spotkała się dzisiaj, tj. 12 stycznia, z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą. Tematem rozmowy była sprawa spotkań skaterów przy pomniku Orląt Przemyskich oraz – przede wszystkim - zapewnienia młodzieży odpowiedniego i bezpiecznego miejsca do uprawiania tego sportu oraz zakres pomocy jakiej może udzielić miasto. Uczestnikiem spotkania był również radny Rady Miejskiej w Przemyślu Wiesław Morawski, który jest autorem wniosku o budowę skateparku złożonego do władz Przemyśla.

   Prezydent Robert Choma zaapelował do młodzieży, o to aby przestała jeździć po konstrukcji pomnika Orląt Przemyskich – o co wielokrotnie zwracali się do Prezydenta liczni mieszkańcy miasta – ze względu na szacunek dla uhonorowanych w ten sposób Orląt Przemyskich, jak i z obawy przed zniszczeniem jego powierzchni. Przede wszystkim jednak podkreślił, że widzi potrzebę przyjęcia takich rozwiązań, które pozwolą bezpiecznie korzystać z profesjonalnych urządzeń do jazdy na rolkach i deskorolkach. Poinformował także, że docelowo takie miejsce znajdą na terenie planowanego Przemyskiego Parku Sportowo – Rekreacyjnego w części przy ul. Sanockiej. Zaproponował młodzieży, aby tymczasowo korzystała z terenu przy Placu Rybim i prosił o wskazanie miejsc, gdzie można ulokować niezbędne elementy skateparku, a które będą odpowiednie do uprawiania tych sportów. Ze swojej strony obiecał rozeznanie możliwości finansowych miasta i okresu czasu w jakim będzie możliwe podjęcie konkretnych działań. Pierwszym krokiem po wyborze lokalizacji będzie przygotowanie odpowiedniej do jazdy nawierzchni.
   Pierwsze spotkanie pozwoliło na zapoznanie się z młodzieżą jeżdżącą na rolkach i deskorolkach, problemami i pomysłami na ich rozwiązanie. Prezydent zapowiedział, że chce kontynuować te rozmowy podczas kolejnych spotkań.

WITOLD WOŁCZYK
BIURO PREZYDENTA MIASTA

Wersja XML

Miasto Przemyśl
ul. Rynek 1
37-700 Przemyśl
tel. 16 678-68-20
fax 16 678-64-49
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 23050979
w tym miesiącu: 257412
dzisiaj: 3514

Polityka prywatności
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1