Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Razem dla Niepodległej” w przemyskim Centrum Kulturalnym

Z początkiem października Centrum Kulturalne w Przemyślu rozpoczęło realizację projektu "Razem dla Niepodległej". Jest to interdyscyplinarna inicjatywa obejmująca szereg inicjatyw upamiętniających odzyskanie niepodległości.

 

Brak opisu obrazka

 

Projekt ten daje możliwość twórczej ekspresji dzieci (konkurs plastyczny dla uczniów klas podstawowych), przekazuje wiedzę historyczną związaną z regionem (prelekcje Pana Leszka Włodka), pokazuje archiwalne pamiątki, prace artystyczne podkarpackich twórców inspirujących się historią Polski i regionu (organizacja wystaw), a także dzięki organizacji koncertu zespołów sięgających po tematykę patriotyczno-historyczną, pokaże zwłaszcza młodszej widowni, że patriotyczny przekaz muzyczny może odbywać się nie tylko za pomocą tradycyjnych pieśni, ale również mieć miejsce we współczesnym rockowym i hiphopowym brzmieniu. Na scenie CK zaprezentują się zespoły Contra Mundum, Forteca oraz raper Tadek Polkowski.

Dodatkowym międzypokoleniowym działaniem będą rodzinne warsztaty wykonywania okolicznościowych kokard narodowych.

 

Brak opisu obrazka

 

UWAGA!

Do 31 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu przyjmowane są prace na konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat pt. "Razem dla Niepodległej". Regulamin do pobrania na stronie CK w zakładce Regulaminy i logo.


Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 10 listopada o godz. 10.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Uroczystości będzie towarzyszyć otwarcie wystawy pokonkursowej i warsztaty dla laureatów konkursu oraz ich rodziców i opiekunów tworzenia kokard narodowych. Świąteczny charakter warsztatom nada towarzyszący im koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu wokalistek z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu.


Natomiast 12 listopada – również w Centrum Kulturalnym w Przemyślu – odbędzie się wernisaż drugiej wystawy powstałej w partnerstwie z Archiwum Państwowym w Przemyślu i Przemyską Biblioteką Publiczną. Na niej pokazane będą archiwalia związane zarówno z walkami o odzyskanie niepodległości jak i z jej celebrowaniem na przestrzeni lat w Przemyślu oraz prace artystów plastyków z województwa podkarpackiego, którzy sięgają po tematykę patriotyczną.

Z tej okazji Centrum Kulturalne w Przemyślu zwraca się z apelem do mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego o udostępnienie rodzinnych pamiątek i zbiorów dotyczących wydarzeń z 1918 roku (pocztówki, listy, plakaty, zdjęcia, prace plastyczne, wycinki prasowe itp.).
 

Zwieńczeniem projektu będzie koncert "Razem dla Niepodległej" podczas którego usłyszymy zespoły Contra Mundum i Forteca, a także Tadka Polkowskiego.

Na koncert zapraszamy 12 listopada do Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

 

 

W realizacji Projektu Centrum Kulturalne w Przemyślu wspierają:
Archiwum Państwowe w Przemyślu, Przemyska Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu.

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Brak opisu obrazka

 

 

zdjęcie pochodzi z facebookowego profilu: Niepodległa

Wersja XML