Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kadra oficerska 3RBLog z wizytą w Królewskim Mieście

   W dniu dzisiejszym w godzinach porannych gośćmi Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomy byli żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP a dokładniej kierownicza kadra oficerska 3 Regionalnej Bazy Logistycznej imienia Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Jana Jabłonowskiego w Krakowie na czele z Panem ppłk Andrzejem Maciejko Szefem Sztabu 3 RBLOG. Dzięki Komendantowi 34 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Rzeszowie Panu ppłk Jackowi Bratuś nasze Królewskie Miasto zostało wybrane na miejsce kwartalnej odprawy dla oficerów, na co dzień zajmujących się wsparciem 5ciu rodzajów Sił Zbrojnych RP w regionie południowo - wschodnim.

DSC_0541.jpeg

   Oficerowie po odprawie w sali narad Urzędu Miejskiego w asyście dr Grzegorza Szopy z Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz Pełnomocnika Prezydenta ds. Obrony Terytorialnej Macieja J. Szeremety rozpoczęli zwiedzanie przemyskich podziemi. Kolejnym punktem było zwiedzanie starówki Przemyśla z finałem na Zamku Kazimierzowskim. Żołnierze zapoznani zostali również z wystawą na terenie Muzeum Narodowego dotyczącą Twierdzy Przemyśl oraz losów miasta w okresie II wojny Światowej.

DSC_0573a.jpeg

   3 Regionalna Baza Logistyczna (3 RBLog) w Krakowie, wraz z trzema podobnymi bazami, powstawała w latach 2010-2011, urzeczywistniając wytyczone kierunkami zmian w stacjonarnym systemie zabezpieczenia logistycznego Sił Zbrojnych RP, określone przez przełożonych w rozkazie nr PF-83/Org. z dnia 5 sierpnia 2010 roku. 3 RBLog jest stacjonarną jednostką logistyczną, funkcjonującą w ramach systemu zabezpieczenia logistycznego wojsk, podległą bezpośrednio Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (IWsp.SZ) i stanowi jego organ wykonawczy.

DSC_0555.jpeg

DSC_0568.jpeg

DSC_0561.jpeg

Publikacja i tekst: Maciej J. Szeremeta
Zdjęcia: Agata Czereba
Źródło: 3RBLog

 

 

 

Wersja XML