Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert charytatywny „Artyści dla pisarki ” na rzecz Urszuli Kozłowskiej. Zapraszamy! Dobro zawsze powraca…

W Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” w środowy wieczór 11 października, o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert charytatywny „Artyści dla pisarki ” na rzecz Urszuli Kozłowskiej.

 

Pisarka i poetka jest powszechnie znana w kraju, szczególnie najmłodszym czytelnikom. Dzieci uwielbiają kreowane przez nią światy, gdzie najważniejszymi wartościami są dobro, przyjaźń i uczciwość. Napisała blisko 300 książek dla najmłodszych – od wierszyków logopedycznych, przez krótsze historyjki aż do długich opowiadań i zawiłych fabuł rozgrzewających dziecięce serca i nie wyczerpała jeszcze wszystkich pomysłów.

 

kozlowska (7).jpeg

 

Artystka, która wielokrotnie odwiedzała Przemyśl, zmaga się z ciężką chorobą nowotworową i by móc wrócić do pisania wymaga kosztownego leczenia. Stąd wziął się pomysł na całe wydarzenie.

 

Koncert rozpocznie recital Elizy Anny Niemczyckiej (mezzosopran) z towarzyszeniem Andrzeja Bednarskiego (fortepian), zatytułowany „W bieli, czerni i czerwieni”. Śpiewaczka zapowiedziała, że możemy oczekiwać pięknych i powszechnie znanych klasycznych pieśni, musicalowych arii,  a także utworów filmowych. To niezwykłe połączenie jest gwarantem wielu wzruszeń, chwil nostalgii, pełnych namiętności porywów serca, ale też potężnej dawki muzycznej energii. Zapowiada niezapomnianą ucztę dla duszy i zmysłów.

Wielką pasją śpiewaczki, a także autorki tekstów i muzyki, są  konie. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, jest publicystką i wnuczką zasłużonego dla Przemyśla malarza Witolda Niemczyckiego.

 

Artyści dla pisarki.jpeg

 

W pomoc dla pisarki zaangażowało się też wielu artystów - plastyków zarówno z Przemyśla jak i z całej Polski. Malarze, ilustratorzy i graficy chętnie podarowali swoje obrazy na charytatywną aukcję, która odbędzie się w ramach wydarzenia. Będzie to jedna z największych aukcji dzieł sztuki jakie kiedykolwiek odbyły się w Przemyślu, a zebrane w jej trakcie fundusze zostaną przekazane na dalsze leczenie i rekonwalescencję pisarki.

 

Każdy kto choć raz uczestniczył w jednym z licznych spotkań autorskich Urszuli Kozłowskiej i miał okazję osobiście ją poznać, mógł dostrzec bijące od niej dobro i pogodę ducha. Zawsze uśmiechnięta, otwarta, gotowa na rozmowy z młodszymi i starszymi. Koncert jest okazją na to by oddać jej przynajmniej część tych dobrych uczuć i pokazać zarówno dzieciom i dorosłym, że słowa iż dobro powraca nie są tylko frazesem tak doskonale znanym nam z bajek.

 

 

 

Darowizny na rzecz dalszego leczenia Urszuli Kozłowskiej można dokonać wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji Sedeka z dopiskiem  w tytule - „11292 - Grupa OPP - Pomóżmy Urszuli Kozłowskiej wygrać z rakiem”:

 

Alior Bank SA  93 2490 0005 0000 4600 7287 18455

 

Fundacja  Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok.132

00-131 Warszawa

 

U.Kozłowska -plakat.jpeg

 

Wersja XML