Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pożegnanie wakacji z Radiem Biwak. Ale się działo!

Sobota, 2 września pomimo zachmurzonego nieba była jedną z najgorętszych sobót tego lata. Wszystko za sprawą Radia Biwak, które tego roku postanowiło urządzić wielki Finał właśnie w nadsańskim grodzie.

 

Przez całe wakacje Radio Biwak przemierzało wzdłuż i wszerz całe Podkarpacie poszukując  wspomnień i pamiątek po CK Monarchii. Na końcu swojej podróży dotarło do Przemyśla, miasta, które jak żadne inne kojarzy się z czasami Monarchii Austro-Węgierskiej. Tak więc nie było innego wyjścia -  tegoroczny Finał Radia Biwak musiał odbyć się pod czujnym okiem najdzielniejszego wojaka armii CK - Wojaka Szwejka.

 

Impreza kończąca ponad dwumiesięczne Biwakowe wojaże rozpoczęła się już o godzinie 9.00 – specjalnym wydaniem audycji z przemyskiego Rynku. W porannym programie ostatniego w tym roku wydania Radia Biwak o naszym mieście, jego historii i atrakcjach opowiadali między innymi:

Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – Jan Jarosz, Beata Kot – Wojewódzki Konserwator Zabytków, Szef Kuchni Restauracji C.K. Monarchia – Maciej Hamryszczak, przewodnik PTTK – Jan Paradysz oraz prezes PTTK – Michał Thier, a także ksiądz Marek Wojnarowski – Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka – Zbigniew Rużycki, Henryk Worobiec – wytwórca fajek i właściciel ludwisarni Felczyńskich – Waldemar Olszewski, a na zakończenie Finału Radia Biwak na antenie pojawił się gość specjalny – Pan Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla.

Sobotnią audycję zamknęła uroczyście melodia przemyskiego hejnału z Wieży Zegarowej. A zaraz po niej na antenie Polskiego Radia Rzeszów rozpoczęło się plenerowe wydanie listy Dino Top, które tradycyjnie poprowadzili Jerzy Szlachta i Andrzej Klee.

 

Zwieńczeniem wydarzenia były niesamowicie energetyczne koncerty Kuby Prachowskiego i Sabiny Kurek-Delikat, zespołów CK Port Przemyśl i Cztery Kilo Obywatela oraz Stashki i niekwestionowanej gwiazdy wieczoru - Patrycji Markowskiej.

 

Mamy nadzieję, że po tak gorącym i pełnym emocji zakończeniu lata nie straszne już nikomu nadchodzące deszcze i chłody.  Baterie naładowane, teraz tylko pozostaje czekać na kolejne wakacje, a te już za 10 miesięcy.

 

 

 

 

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć na: https://www.facebook.com/miasto.przemysl/?fref=ts

 

 

Agata Czereba

Wersja XML