Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Odbył się V Przemyski Piknik Organizacji Pozarządowych

Za nami V Przemyski Piknik Organizacji Pozarządowych. W tym roku piknik odbył się w ramach Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego. Ponad trzydzieści organizacji pozarządowych zaprezentowało swoją działalność na przemyskim Rynku.


Galeria

 

 

 

 

Refleksje uczestników pikniku

 

Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w pikniku, dzięki któremu mogliśmy zaprezentować swoje stowarzyszenie mieszkańcom, udzielić im informacji na temat zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży, a także uprawnień i patentów żeglarskich oraz organizowanych Niebieskich Szkołach na Jeziorze Solińskim i rejsach pełnomorskich, w których młodzież ma możliwość wziąć udział.
Informujemy także, że chętnie weźmiemy udział w innych organizowanych przez miasto imprezach masowych i charytatywnych. 
 

 

Agnieszka Kowaliw
Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe "Róża Wiatrów"


Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia swojej działalności. Udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych był więc dobrą okazją do zaprezentowania dorobku oraz przybliżenia tematyki, którą zajmuje się Towarzystwo.  Na planszy informacyjnej przedstawiliśmy wybrane zdjęcia z  realizowanych przez nas imprez:  prelekcji, wystaw, koncertów i  spotkań autorskich. Zainteresowani bliżej naszą działalnością mogli nabyć  ostatnią publikację – drugi tom książki  „Sztuka sakralna pogranicza”. Szczególną „piknikową” ofertą  były warsztaty ikonograficzne dla dzieci. Tego typu działalność, jaką zapoczątkowaliśmy ponad pięć lat temu, otrzymała wkrótce wsparcie Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie obecnie odbywają się regularne zajęcia ikonograficzne dla  dzieci. Podczas tegorocznej Wincentiady zaproponowaliśmy najmłodszym udział  w warsztatach pt. „Tańczące nad miastem Anioły”. Prace wykonywane przez uczestników w wieku 4-10 lat zostały zaprezentowane w plenerowej galerii naszego namiotu. Celem niniejszej akcji plastycznej było rozbudzenie zainteresowania dzieci tematyką sztuki chrześcijańskiej oraz utwierdzenie ich w wierze, że mamy niebiańskich opiekunów,  którzy sprawują niewidzialną dla oczu, ale jednak realną opiekę. 
 

 

Zofia Bator
Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej


Cieszymy się, że nasza placówka brała udział w tegorocznym Pikniku Organizacji Pozarządowych. Występ na scenie był dużym wyróżnieniem i przeżyciem, zwłaszcza, że nasza grupa nie jest typowym zespołem wokalno-tanecznym. Śpiewamy i tańczymy, bo lubimy i w ramach świetlicowych zajęć doskonalimy nasze umiejętności. Tworzymy również własnoręcznie ozdoby m.in. kwiaty z krepiny, kartki okolicznościowe, lampioniki, które mogliśmy wystawić na jednym ze stoisk. Cenne dla nas były straganiki innych organizacji, które dzieci chętnie odwiedzały i korzystały z ich oferty.

Lucyna Misińska
Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie"


Towarzystwo Pomocy im.św. Brata Alberta Koło w Przemyślu bardzo dziękuje za zaproszenie na Piknik Organizacji Pozarządowych, organizowany przez Urząd Miejski w Przemyślu. Podziękowania składamy organizatorom za pomoc w przygotowaniach oraz udostępnienie namiotu wystawowego. Dziękujemy również za dotrzymanie słowa i zapewnienie przepięknej pogody na w/w czas trwania imprezy.
Jesteśmy szczerze zadowoleni z zaproszenia naszej organizacji do udziału w tej imprezie, co było równie sprzyjające, iż powiązane zostało z świętem miasta, tj. Wincentiadą.
 

 

Dariusz Jurczyszyn
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Przemyślu


Przemyskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z przyjemnością wzięło udział w V Pikniku Organizacji Pozarządowych zorganizowanym w dniu 27.08.2017 r. na Przemyskim Rynku. Z wielką radością zaprezentowaliśmy mieszkańcom Przemyśla i wszystkim zgromadzonym działalność Stowarzyszenia, twórczą pracę rękodzielniczą wychowanków OREW oraz uczestników ŚDS. 

Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystych obchodów Dni Patrona Miasta Przemyśla, wyrażając jednocześnie przekonanie, że takie wydarzenie na stałe zagościło w sercach mieszkańców Miasta. 

Agata Grochoła
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Przemyślu


PDFOrganizacje pozarządowe uczestniczące w V Przemyskim Pikniku.pdf (133,21KB)
 

Wersja XML