Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Fundacja Orange zaprasza do składania wniosku na multimedialną Pracownię Orange. Macie czas do 8 września!

Brak opisu obrazka

 

10 sierpnia Fundacja Orange rozpoczęła nabór do programu społecznego „Pracownie Orange”, w którym pracownicy Fundacji zakładają multimedialne świetlice oraz pomagają w ich prowadzeniu.

 

W tegorocznej edycji Fundacja Orange założy 25 nowych Pracowni Orange w miastach i wsiach o populacji do 40.000 mieszkańców. Pracownie zostaną bezpłatnie wyposażone w komputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsolę do gier, zestaw lofirobotów oraz zestaw mebli.

Ponadto Fundacja Orange przekaże środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Zadba również o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a liderom Pracowni zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych.

A wszystko po to, by Pracownia Orange była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych umiejętności, ale także wzmacniania lokalnych więzi i oferowała aktywności dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.

 

Brak opisu obrazka

 

Kto może ubiegać się o pracownię?

 

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej społeczności.

 

Aby dołączyć do programu należy:

 

Znaleźć lokal, w którym Pracownia będzie mogła funkcjonować, a następnie, w terminie od 10 sierpnia do 8 września br. wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie: www.pracownieorange.pl.

 

Rozstrzygnięcie konkursu

 

Spośród wszystkich nadesłanych wniosków Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji Pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

 

Pracownia Orange to miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów, tradycji lokalnych- otwarte dla wszystkich mieszkańców.

 

Do tej pory Fundacja założyła 77 Pracowni Orange w całej Polsce. Pracownie te działają w domach kultury, świetlicach, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych i innych ośrodkach użyteczności publicznej. Przy wsparciu Fundacji organizowane są spotkania i szkolenia otwarte dla mieszkańców – np. warsztaty programowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży, zajęcia z obsługi komputera dla seniorów, turnieje gier planszowych, pokazy filmowe, interaktywne lekcje języka angielskiego dla dorosłych, spotkania kół gospodyń wiejskich, redakcji lokalnej gazety oraz wiele innych.

Brak opisu obrazka

 

Więcej informacji o programie (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziecie Państwo na www.pracownieorange.pl  

 

fot. pracownieorange.pl

Wersja XML