Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto Wojska Polskiego na przemyskim Rynku

W najbliższy poniedziałek, 14 sierpnia  o godzinie 12.00 na przemyskim Rynku rozpoczną się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego.

Tradycyjnie obchody zostaną poprzedzone mszą świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przemyślan do wzięcia udziału w uroczystościach.

 

Brak opisu obrazka

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

 

Przemyśl, 14 sierpnia 2017

 

   W imieniu mieszkańców Przemyśla oraz swoim, pragnę podziękować Państwu za wierną służbę Rzeczypospolitej. Misja powierzona Wojsku Polskiemu nie należy do łatwych, w czasach obecnych każdy dzień niesie ze sobą liczne zagrożenia, stawianie im czoła wymaga wielkiej odwagi.

   Doceniam trud i ofiarę, jaką ponosi polski żołnierz, nieustannie stojąc na straży wolności i niepodległości naszego kraju. Jego waleczność i oddanie wyższym wartościom zdobyło wielkie uznanie pośród narodów całego świata. Doskonałymi przykładami tej siły są liczne wiktorie, zapisane w dziejach naszej ojczyzny, między innymi złamanie siły Zakonu Krzyżackiego pod Grunwaldem, powstrzymanie pod Wiedniem ogromnej inwazji Imperium Osmańskiego, a także ocalenie Europy przed czerwonym terrorem w 1920 roku.

   Z okazji Święta Wojska Polskiego pragnę życzyć żołnierzom, dowództwu oraz wszystkim cywilnym pracownikom Sił Zbrojnych RP dużo satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Niech pełniona służba stanie się dla Państwa źródłem sukcesów zarówno zawodowych, jak i prywatnych, zaś postawa na co dzień stanowi wzór godny naśladowania.

 

                                                       Prezydent Miasta Przemyśla

                                                                   Robert Choma

 

Wersja XML