Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI Międzynarodowe Warsztaty Gospel

Już po raz szósty odbyły się w Przemyślu Międzynarodowe Warsztaty Gospel. Impreza trwała od 14 do 15 kwietnia, a jej organizatorem jest jak zwykle było Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel, przy współudziale Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” i Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Metropolita Przemyski Arcybiskup Józef Michalik oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

     Pięcioletnia tradycja spowodowała wyraźny wzrost zainteresowania tego rodzaju muzyką zarówno wśród dzieci, młodzieży , jak i dorosłych – m.in. Przemyski Chór Gospel utworzył sekcję dla dzieci w wieku 10-14 lat. Podczas warsztatów spotykają się ludzie z różnym przygotowaniem muzycznym: od profesjonalistów po zupełnych laików. Szczególnym punktem imprezy jak zawsze był niedzielny koncert finałowy  przygotowany przez uczestników warsztatów, gdyż poprzez wyjątkową atmosferę angażuje nie tylko wykonawców, lecz także słuchaczy – co stanowi istotę muzyki gospel. Przeżycia artystyczne są jednocześnie formą wspólnej modlitwy – niezależnej od wyznania, przekonań czy narodowości.

     W tegorocznej edycji dodatkowym wyzwaniem dla uczestników i odbiorców był „Praise Dance”, czyli taniec w uwielbieniu, którego instruktorką będzie Sarah Davids. Ważnym wydarzeniem był również sobotni koncert Pastora Davida Daniela z Przemyskim Chórem Gospel, podczas tzw. „Wieczoru Chwały”.

 

 

     Wynikiem kontaktów z profesjonalistami podczas warsztatów jest m.in. wyjazd Przemyskiego Chóru Gospel na Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel w Hamburgu, na które zaprosił zespół jeden z najwybitniejszych muzyków gospel Richard Smallwood. Sukcesem jest również nagranie płyty w Wielkiej Brytanii z Chórem „The People’s Christian Fellowship” przez jedną z solistek przemyskiego zespołu – Gabrielę Rudawską.

 

 

Witold Wołczyk

Kancelaria

Prezydenta Miasta

Wersja XML