Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyscy badmintoniści z wizytą u Prezydenta

W poniedziałek (12 czerwca br.), Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla, wraz ze swoim Zastępcą - Grzegorzem Hayderem spotkali się z trenerem UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl - Dariuszem Stańko oraz jego podopiecznymi - Patrykiem Kordkiem oraz Norbertem Świerkiem. Prezydent podziękował naszym młodym badmintonistom za wysiłek, sukcesy i radość, którą przynoszą nam wszystkim swoimi osiągnięciami. Życzył im jednocześnie wytrwałości w zdobywaniu kolejnych tytułów i satysfakcji ze swoich wspaniałych dokonań.

 

A ich lista z miesiąca na miesiąc staje się coraz dłuższa…

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Babimoście (lubuskie), będącej jednocześnie oficjalnymi Mistrzostwami Polski do lat 17, reprezentant Przemyśla – Patryk Kordek, badmintonista Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” wywalczył aż dwa medale. Patryk, pod czujnym okiem trenera Dariusza Stańki w pierwszej kolejności wystartował w grze pojedynczej i po zaciętej walce zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski w kategorii do lat 17. Następnie, występując w parze z Dominiką Kwaśnik z Kędzierzyna-Koźla w grze mieszanej, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Oprócz tego, warto przypomnieć, że Patryk został również wicemistrzem Polski w grze podwójnej, podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do lat 17 w Lubinie (odbyły się one w lutym br.).

Równie obiecującym zawodnikiem UKS „Aktywna Piątka” jest Norbert Świerk (kategoria U19). Jego ostatnie osiągnięcia to zdobycie trzeciego miejsca w grze pojedynczej Grand Prix Polski w Katowicach oraz piąte miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lubinie.

 

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

 

 

 

Wersja XML