Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świętowanie w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

W dniu 29 maja 2017 r.  Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu uroczyście obchodził 24 rocznicę nadania szkole zaszczytnego imienia ,,Orląt Lwowskich”. Rokrocznie Święto Szkoły jest szczególnym dniem, w którym uczniowie, rodzice oraz nauczyciele uczestniczą w różnych przedsięwzięciach, m.in. o charakterze sportowym, rekreacyjnym i integracyjnym. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą prowadzoną przez ks. Mariana Koźmę – proboszcza parafii p/w Matki Bożej Królowej Polski. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli Panie i Panowie: Andrzej Matusiewicz – poseł na Sejm RP, Grzegorz Masłyk - inspektor Wydziału Edukacji UM w Przemyślu, Alicja Majka – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Jacek Mazur – przewodniczący Rady Rodziców, Stanisław Szarzyński – prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z prezesem Januszem Piwińskim i byłym prezesem Stanisławem Lepszym. Licznie przybyli członkowie TMLiKP-W niezmiennie od 24 lat towarzyszą społeczności szkolnej podczas uroczystości rocznicowych.

Na terenie szkoły mili goście oraz uczniowie klas starszych wysłuchali impresji słowno–muzycznej zatytułowanej ,,Ojczyzna – miłość i pamięć”. Uczniowie pięknymi strofami poetów, tekstami prozy oraz chwytającymi za serce piosenkami wprowadzili wszystkich w nastrój zadumy i refleksji nad trudnymi dziejami naszego narodu i ogromnej odwagi młodych ludzi, którzy z poświęceniem angażowali się w walkę o niepodległość.

W międzyczasie na boisku szkolnym rozpoczynał się cykliczny bieg sztafetowy tzw. ,,Bieg Szesnastki”, w którym rywalizowały sztafety dziewcząt i chłopców ze wszystkich etapów edukacyjnych oraz indywidualnie uczniowie klas najmłodszych szkoły podstawowej.

Uczniowie mogli także sprawdzić swoje siły na rowerowym oraz sprawnościowo-zwinnościowym torze przeszkód. W szkolnej szatni tradycyjnie odbył się turniej strzelecki, podczas którego uczniowie mogli pochwalić się naprawdę dużymi umiejętnościami strzeleckimi.

W zaciszu szkolnej czytelni tradycyjnie można było obejrzeć wystawę, tym razem pod hasłem ,,Miasta siedmiu wzgórz”, ilustrowaną pięknymi fotografiami Przemyśla i Lwowa oraz uzupełnioną ciekawą literaturą.

Kolejną imprezą, która rokrocznie odbywa się podczas święta szkoły, jest Gimnazjada, czyli „zdrowa” rywalizacja wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku jej tytuł brzmiał „ERASMUS+ BABEL” i wprowadził tym samym do „zabaw nie tylko językowych”.

Rywalizujący gimnazjaliści zmagali się z zadaniami, w których oprócz znajomości języków obcych musieli popisać się umiejętnościami kulinarnymi, śpiewem i tańcem.

Uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w konkursach, bawili się wesoło na wielkich, dmuchanych zjeżdżalniach i zajadali popcornem.

Uroczyste świętowanie zakończył, podobnie jak w ubiegłych latach, emocjonujący, towarzyski turniej piłki nożnej pomiędzy trzema drużynami : Rodzice i Nauczyciele, Uczniowie oraz Absolwenci.  

Pogoda dopisała, humory także, najpierw było wzniośle i refleksyjnie, potem wesoło i sportowo…

 

 

Wersja XML