Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

UKRAIŃSKIE DZIECI Z WIZYTĄ W PRZEMYŚLU

     W dniu 14 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie Ryszarda Lewandowskiego Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla z 25–osobową grupą dzieci i wychowawców z sierocińców we Lwowie. Spotkanie to było jednym z elementów programu wizyty w Przemyślu, na którym dzieci zadawały szereg pytań związanych z Miastem. Po spotkaniu goście wraz z przewodnikiem udali się na wycieczkę po Przemyślu. Wędrówka po Przemyskiej Starówce była znakomitą okazją do zapoznania się z zabytkami, historią i kulturą naszego Miasta. Dzieci odwiedziły między innymi katedry: Greckokatolicką i Rzymskokatolicką, Muzeum Dzwonów i Fajek.

   Niewątpliwą atrakcją był przejazd koleją krzesełkową wyciągu narciarskiego i podziwianie panoramy Miasta ze Zniesienia. Następnie grupa powróciła do dworku w Lipniku, miejsca swojego zakwaterowania w czasie pobytu w Polsce.

Ukraińskie dzieci miały także okazję zapoznać się z historią i kulturą innych podkarpackich miejscowości. Wraz ze swoimi opiekunami dzieci gościły również w Krośnie oraz były gośćmi Dariusza Iwaneczko Wicewojewody Podkarpackiego.
      W niedzielę uroczyście złożono kwiaty na grobach pomordowanych Żołnierzy Ukraińskich i Polskich. W dniu 18 lipca dzieci udały się w drogę powrotną na Ukrainę. W czwartek 20 lipca z rewizytą udaje się 25–osobowa grupa dzieci polskich wraz z opiekunami. W programie wizyty zwiedzanie zabytków Lwowa oraz podróż po Karpatach.

Foto: G. Karnas
Wydział Kultury Promocji i Współpracy
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Wersja XML