Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TADEUSZ NUCKOWSKI LAUREATEM DOROCZNEJ NAGRODY ARTYSTYCZNEJ IM. MARIANA STROŃSKIEGO PRZEMYŚL 2006

     Już po raz trzeci została wręczona Doroczna Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego. Kapituła Nagrody w składzie: Urząd Miejski, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki, Arboretum w Bolestraszycach, Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej tegoroczną nagrodę przyznała Tadeuszowi Nuckowskiemu.

     W dniu 7 lipca odbyły się znaczące uroczystości powiązane z Doroczną Nagrodą, o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla otwarta została wystawa Łukasza Cywickiego laureata ubiegłorocznej Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego – Przemyśl 2005.

    

 

 

 

Godzinę później w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki w Zamku Kazimierzowskim z rąk Wiesława Jurkiewicza Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla tegoroczną Nagrodę odebrał Tadeusz Nuckowski. Wręczenie było połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla na ręce laureata skierował list gratulacyjny, w którym czytamy miedzy innymi: „Serdecznie gratuluję decyzji Kapituły, która postanowiła przyznać Panu Doroczną Nagrodą Artystyczną im. Mariana Strońskiego za zestaw zaprezentowanych prac. Cieszą się, że artysta uznany i ceniony w kraju i na świecie zyskał tym razem uznanie własnego środowiska. Jestem przekonany, że nagroda, której patronuje wielki przemyski artysta Marian Stroński będzie dla Pana źródłem radości, satysfakcji i inspiracji”. W imieniu artystów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystaw, które czynne są do 31 sierpnia br.

 

 

 

Rafał Porada

Kancelaria Prezydenta Miasta

Wersja XML