Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZAKOŃCZYŁY SIĘ 9 WIELKIE MANEWRY SZWEJKOWSKIE W TWIERDZY PRZEMYŚL

     Doskonała zabawa dla każdego, mnóstwo atrakcji i prawdziwa łączność z legendą Dobrego Wojaka Szwejka tak możemy podsumować dziewiąte Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl. Manewry rozpoczęły się w sobotni ranek 8 lipca turniejem siatkówki plażowej „O KUFEL J. SZWEJKA”. W samo południe odbyło się oficjalne otwarcie 9 edycji Manewrów w Twierdzy Przemyśl.

 

   Kilka minut po oficjalnym rozpoczęciu imprezy wystartował III Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Dobrego Wojaka Szwejka, którego organizatorem był Wolnobieżny Regiment Cyklistów PSPDWSz. Tradycją są manewry wodne odbywające się nad Sanem pomiędzy mostem drogowym i kolejowym, gdzie atrakcją jest przeciąganie beczki ze złocistym napojem przez San, a także konkurs pływania na byle czym „Wanna-Szaflik 2006” oraz gry i zabawy Szwejkowskie nad wodą. Przy Bramie Sanockiej Dolnej odbył się przegląd stanu regimentów Szwejkowskich przybyłych na Manewry Szwejkowskie, badanie rezerwistów oraz przyjęcie nowych kandydatów do Stowarzyszenia. 

 

    Drugi dzień manewrów upłynął pod hasłem – „Każdy ma w sobie coś ze Szwejka” rozpoczął się od startu rajdów: pieszego szlakiem zabytków i śladami J. Szwejka w Przemyślu i autokarowego pod tytułem: forty Twierdzy Przemyśl na Ukrainie. O godzinie 10 w Hotelu „Marko-Exim” w Przemyślu rozpoczął się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Kolejnym punktem drugiego dnia imprezy była zbiórka Szwejkowskich regimentów na Pl. Niepodległości i przemarsz na Zamek Kazimierzowski.
Piknik na wzgórzu Zamkowym podczas 9 wielkich Manewrów Szwejkowskich odbywał się pod hasłem: „Węgrzy w Twierdzy Przemyśl”.

     W programie pikniku: jarmark austriacki, szukanie skarbu Molnara, malowanie J. Szwejka, poczta balonowa, radiostacja, gry, konkursy i zabawy sponsorowane: Mój Szwejkowski Kufel, Największa stopa, Strong Men, turniej wolnego palenia fajki na powietrzu a wszystkiemu towarzyszyły oprawa i stroje z epoki. Na wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program artystyczny między innymi występ Zespołu tańca ludowego „Hegyalja” – Węgry, Pacsirta Gipsy Band – Węgry. Odbyła się również prezentacja rzemiosła węgierskiego w Twierdzy Przemyśl. Gwiazdą wieczoru był Zespół „DREWUTNIA” z Lublina. Nie zabrakło również „Galicyjskiego gadania” - ...”Jak tam było, tak tam było, ale jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było...”. Na kolejne Dziesiąte Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl zapraszamy za rok. Organizatorami imprezy było Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka oraz Urząd Miejski w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Wersja XML