Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty

20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

Przypomnijmy, że projekt „Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie” zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok okazał się zwycięskim w głosowaniu mieszkańców – oddano na niego blisko 2 tys. głosów. Za tę właśnie inicjatywę i ożywienie nadsańskich bulwarów podziękował Przewodniczącemu Zarządu Osiedla Marcinowi Kowalskiemu i całemu Zarządowi oraz mieszkańcom osiedla Prezydent Robert Choma, zabierając głos na uroczystości. Prezydent i jego zastępcy Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak osobiście dołożyli także swoją „cegiełkę” do wyglądu tego nowo zagospodarowanego terenu, sadząc trzy drzewa – jarzębie mączne. Park sportowo – rekreacyjny i jego urządzenia poświęcił proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Ks. Kanonik Marian Koźma.

 

 

Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie to trzy strefy urządzeń:

- strefa siłowni zewnętrznej z zestawem sześciu urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu;

- strefa zabaw dla dzieci i młodzieży również z sześcioma urządzeniami (karuzela, huśtawki, pomost ruchomy) na bezpiecznej poliuretanowej nawierzchni;

- strefa sportu i rekreacji ze stołem z piłkarzykami, stolikiem do gry w szachy i stołem pingpongowym.

Na terenie parku znajdują się także ławki, stojaki rowerowe i inne urządzenia małej architektury, powstały także nowe ciągi piesze.

Roboty realizowane były od 12 września do 18 listopada 2016 roku przez firmę APIS z Jarosławia. Wartość całej inwestycji to 341 544, 31 zł brutto.

Wersja XML