Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sportowa rodzina to najlepsza drużyna!

Wspólne treningi dzieci i rodziców w województwie podkarpackim

Jedynie 20% rodzin ćwiczy wspólnie raz w tygodniu lub częściej, a 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport. Odpowiadając na te potrzeby, w ramach programu Kluby Sportowe Orange w 7 miejscowościach województwa podkarpackiego - w tym także w Przemyślu - odbędą się wspólne, rodzinne treningi. W całej Polsce zorganizowanych zostanie 50 takich spotkań.

Badania przeprowadzone przez SGS Polska pokazały, że 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport. Jedynie 20% rodzin trenuje wspólnie raz w tygodniu lub częściej. Aż 60% nie robi tego w ogóle lub ćwiczy tylko kilka razy w roku.

Sytuacja ta już wkrótce zmieni się w województwie podkarpackim. Wspólny trening dzieci i rodziców w ramach programu Kluby Sportowe Orange odbędzie się w 7 klubach z regionu. Zajęcia odbędą się w powiecie przemyskim (Uczniowski Klub Sportowy Gladiator Przemyśl, Uczniowski Klub Sportowy Olimp Stubno i Uczniowski Klub Sportowy Żaki), dębickim (Uczniowski Klub Sportowy "HERCULES"), kamiennogórskim (Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeszowie), tarnobrzeskim (Uczniowski Klub Sportowy ESKA) i rzeszowskim (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sparta Rzeszów).

Trener Tomasz Bandrowicz z UKS Gladiator Przemyśl dodaje – Wyzwania, które podejmujemy w ramach Klubów Sportowych Orange są dla nas niesamowitą mobilizacją do działania. Cieszymy się, że angażują one także rodziców naszych młodych zawodników. Zadania takie jak „Rusz rodzica z kanapy” oraz wspólne oglądanie meczy były strzałem w dziesiątkę! Wspólne spędzanie czasu bardzo integruje naszą małą społeczność. Razem dbamy o rozwój klubu, chcemy więcej i lepiej. Dziękujemy Orange za wsparcie i czekamy na odwiedziny Trenerów Orange w naszym klubie.

Dzięki Klubom Sportowym Orange nasz klub rośnie w siłę! Jest nas coraz więcej na zajęciach, MUKS Sparta Rzeszów tworzy około setka dzieci. Co więcej, wspierają nas też ich rodzice.  Na każdych zawodach bardzo nam kibicują, jeżdżą z nami na rozgrywki, dbają o to, aby podczas treningów dzieci miały zagwarantowaną wodę. Program KSO to dla nas także ogromna pomoc pod względem materialnym – dzięki sprzętowi sportowemu i strojom mogliśmy uczestniczyć w zawodach na szczeblu wojewódzkim, to dla nas bardzo wiele znaczy – mówi Tomasz Kamuda, trener MUKS Sparta Rzeszów.

Według zaleceń Recommended Daily Allowance rodzice powinni bardziej angażować się w to, co robią ich pociechy. Wspólne aktywności powinny zajmować co najmniej 3 godziny dziennie w każdy weekend. Rodzic to pierwsza osoba, którą dzieci chcą naśladować.

– Aby dziecko zrozumiało jak istotny w jego życiu jest ruch, rodzic powinien włożyć w to trochę wysiłku – mówi piłkarz Jerzy Dudek. – Tworzymy w ten sposób silną więź z dzieckiem. To również jeden z niezawodnych sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ćwiczeń. Rozpoczęcie aktywniejszego trybu życia to dla wielu powrót do dzieciństwa i czerpania radości z ruchu. Zmniejszamy w ten sposób poziom kortyzolu we krwi, który jest odpowiedzialny za stres, a zwiększamy serotoniny, czyli hormonu szczęścia – dodaje wielokrotny reprezentant Polski.

Z myślą o zaangażowaniu w aktywność sportową dzieci i ich rodziców startuje najnowsza edycja Klubów Sportowych Orange. W ramach akcji w 50 klubach biorących udział w programie odbędą się rodzinne trening prowadzane przez Trenerów Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

 

 

* * *

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska                   

                                                                

https://twitter.com/RzecznikOrange                                      

www: http://biuroprasowe.orange.pl

 

Dodatkowe informacje o Klubach Sportowych Orange

Kluby Sportowe Orange to program, w ramach którego przekazano specjalistyczny sprzęt sportowy 100 klubom zrzeszającym młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich. Obecnie Orange regularnie wspiera kluby merytorycznie i dba o ich dalszy rozwój. Kluby Sportowe Orange umacniają i poszerzają zamiłowanie do sportu w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Pomoc merytoryczną programu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś.

Więcej informacji o programie Kluby Sportowe Orange

klubysportoweorange.pl

Wersja XML