Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE

     W dniach 6-7 kwietnia br na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się przegląd dorobku kulturalnego przedszkoli „Przedszkolne Prezentacje Artystyczne”.
Przegląd został zorganizowany na wzór szkolnych prezentacji przez Szkołę Podstawową Nr 15 w Przemyślu i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki. . Swoje artystyczne dokonania z dziedziny teatru, tańca i piosenki zaprezentowało dziesięć przemyskich przedszkoli : nr 2,3,4,7,9,11,13,14,19 i Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu.

W pierwszym dniu swój dorobek zaprezentowało 415 przedszkolaków. Występom przyglądali się instruktorzy p.Danuta Chomiak, p.Anna Morawska i p. Artur Mykita. W drugim dniu odbyły się warsztaty, w ramach których instruktorzy przekazywali spostrzeżenia i uwagi, z których skorzystały nie tylko dzieci ale również ich nauczyciele.
Całość przeglądu zakończył popołudniowy koncert galowy. Udział w nim wzięli wykonawcy, którzy podczas przeglądu prezentowali najwyższy poziom. Podsumowując przegląd panie Danuta Chomiak i Anna Morawska, które były pod wrażeniem profesjonalizmu małych wykonawców i ich pięknych strojów, podkreśliły wysoki poziom wykonawczy oraz ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców w przygotowanie małych artystów do występu.
Słowa uznania dla nauczycieli skierował również Prezydent Miasta Przemyśla który w piśmie odczytanym przez P. Elżbietę Tarnawską kierownika Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego powiedział ...„tylko oni wiedzą, ile pracy i wysiłku trzeba włożyć, aby móc na scenie podziwiać efekt końcowy, w postaci wspaniałych występów naszych najmłodszych artystów”. Koncert Galowy, przy wypełnionej po brzegi sali zamkowej nagrywała Przemyska Telewizja Kablowa TOYA.

 

Źródło: Sp Nr 15
Aktualizacja: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Wersja XML