Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Odbyło się drugie spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych

W dniu 23 stycznia 2017 r. w przemyskich podziemiach odbyło się drugie spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych, które zgromadziło ponad osiemdziesiąt osób – przedstawicieli trzeciego sektora, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Przemyskiej Rady Seniorów oraz władz miasta Przemyśla.

Spotkanie otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, który przywitał zebranych. W imieniu władz Przemyśla podziękował obecnym za zaangażowanie w rozwój naszej małej ojczyzny.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Renata Stefaniak, która również podziękowała za aktywność organizacji, podkreślając szczególne znaczenie współpracy w realizacji zadań.

Z kolei Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec ukazując sens przyjścia Mesjasza na ziemię życzył zgody, jedności i pokoju.

Po modlitwie i błogosławieństwie zebrani podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.

Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe także ze względu na miejsce. Przemyskie podziemia to część pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Obecnie udostępnione do zwiedzania są dwukondygnacyjne piwnice znajdujące się pod budynkiem Urzędu Miasta wraz z nowo oddanym odcinkiem siedemnastowiecznego kolektora. Uczestnicy mieli okazję zwiedzenia tego miejsca wraz z przewodnikiem i bliższego zapoznania się z wyjątkową historią Przemyśla.

 

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego pragnie podziękować wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które poprzez swój różnorodny wkład przyczyniły się do uświetnienia tego wydarzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania.

 

 

 

 

Wersja XML