Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

WINCENTIADA 2005

W dniach od 26 do 28 sierpnia w Przemyślu dobył się cykl imprez organizowanych z okazji obchodów Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego.

 

Program tegorocznej „WINCENTIADY” obfitował w wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców przemyśla i okolic, którzy tradycyjnie nie zawiedli frekwencją. Organizatorzy imprezy przygotowali mnóstwo atrakcji dla każdego, odbył się szereg występów artystycznych, pokazów tanecznych i zabaw zorganizowanych z myślą o całych rodzinach. Nie zabrakło również tradycyjnego już wydźwięku sportowego obchodów Dni Patrona Przemyśla rozegrany został mecz pomiędzy drużyną samorządowców i prawników (na relację z Tego wydarzenia zapraszamy do galerii zdięć). Ponadto, odbyły się zawody balonowe, które stały się niewątpliwą atrakcją uroczystości. Tegoroczna Wincentiada zbiegła się również z Jubileuszem 25-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Przemyśl. Czas umilały zespoły nie tylko z naszego miasta, ale również zespoły z Ukrainy.

Podczas tegorocznej Wincentiady zostały wręczone odznaczenia zasłużonym przewodnikom PTTK w Przemyślu. Medal otrzymał również Prezydent Przemyśla Robert Choma z rąk Prezesa PTTK Dariusza Hopa.

Gwiazdą wieczoru drugiego dnia Wincentiady był Krzysztof Kiljański, na którego koncert przybyło wielu fanów z Przemyśla i najbliższych okolic. Nie mniejszym powodzeniem cieszył się koncert Grzegorza Turnaua, który wystąpił na estradzie przy Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. (zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia w galerii Miejskiego Serwisu Infomacyjnego).W ramach wincentiady odbyło się również w Hotelu Gromada organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą, „Transgraniczne Forum Gospodarcze”. Ponadto odbyła się multimedialna prezentacja szlaku w ramach inicjatywy VIA REGIA.

Organizatorami obchodów Dni Patrona Miasta Przemyśla  byli Przemyskie Centrum Kultury i Nauki, oraz Urząd Miejski w Przemyślu.

Ponadto w Miejskim Serwisie Informacyjnym:

 

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

 

 

Wersja XML