Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

PREZENTACJA VIA REGIA EUROPEJSKA DROGA DO KULTURY

   W ramach tegorocznej uroczystości Dnia Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego na przemyskim Rynku, w specjalnie przygotowanym pojeździe, odbył się specjalny pokaz dotyczący Inicjatywy Via Regia.

   Pojazd gościł w Przemyślu 27 i 28 sierpnia, celem tej wizyty była prezentacja regionów, które wyraziły chęć przystąpienia do tej inicjatywy.
   Via Regia - na kupieckim szlaku to próba odtworzenia szlaku kupieckiego mającego swój początek, w Hiszpanii i kończącego się na Morzem Czarnym. Głównymi celami tej inicjatywy jest nawiązanie kontaktów pomiędzy regionami, które posadzą specyficzne znaczenie Via Regia jako symbolu jedności europejskiej na poziomie:
- kulturowym
- turystycznym
- i gospodarczym. Celem inicjatywy jest również wytworzenie metod pracy na poziomie:
- produkcyjnym - opracowania strategii ruchu turystycznego, międzynarodowa  strategia marketingowa połączona ze specyfiką regionalną.
- partnerskim – aspekt międzynarodowy wzajemna pomoc
- naukowym – rozwój na płaszczyźnie edukacyjno – kulturalnej.
   Pojazd prezentujący Regiony w dniu 29 sierpnia udał się na trasę objazdową po Ukrainie odwiedzi między innymi: Mościska, Lwów, Brody, Równe, Włodzimierz i Łuck. Po zakończeniu prezentacji na Ukrainie pojazd powróci do Polski prezentując regiony VIA REGIA między innymi w Lublinie, Jarosławiu, Tarnowie, Krakowie Opolu, Wrocławiu, Legnicy i Zgorzelcu. Następnie trasa będzie wiodła przez kraje zachodniej Europy, aż do Hiszpanii.
    Warto przy tej okazji dodać, iż Przemyśl, był pierwszym miastem na mapie objazdowej.
 
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Wersja XML